+380673870816 +380673870816

Понад три десятки лебедів вподобали Устю неподалік Рівного

Чудо-місце, чудо-птахи. Понад три десятки лебедів оселились цьогоріч на зимівлю в селі Малий Олексин Рівненського району. В тому місці, де вони перебувають, річка Устя не замерзає, тож зимувати птахам комфортно, - розповіли селяни. Вони й підгодовують своїх довгожданих гостей увесь період холоднечі. 

Ірина Мороз, журналіст:

- Понад три десятки білокрилих казкових створінь. Вже не перший рік на заплаву річки Устя села Малий Олексин прилітають лебеді, проте так багато як цьогоріч їх ще тут не було.

Невимовно красиві та майже ручні, - так характеризують своїх крилатих гостей селяни. Вже двадцять років поспіль лебеді-шипуни повертаються на цю місцину, де вода не замерзає, завдяки підводним джерелам. Кільця ж на ногах і шиї в деяких пернатих означають, що ці рідкісні птахи під наглядом дослідних орнітологічних організацій України, а то й інших держав. Під свій нагляд їх взяли і селяни. Вони їх підгодовують, закупили навіть корм.

Микола Столярчук, заступник голови з питань роботи виконавчого комітету Шпанівської сільської ради:

- Взагалі з бюджету сільської ради було виділено 4000 гривень на закупівлю зерна, кукурудзи, підгодовується кожен день. Односельчани приходять з дітьми, підгодовують. На вихідних багато людей.

Оазис природної краси та чистоти – зовсім поруч, біля Рівного. Лебеді вже давно стали символом сіл Малий та Великий Олексин, - розповідають жителі. До речі, на водоймі вони завжди перебувають попарно, ні на мить не розлучаючись із своєю лебединою половинкою. В свою чергу селяни бережуть не лише їх любов, а й життя. Розповідають, що випадків браконьєрства тут зареєстровано не було.

Олександр Курильчук, заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області:

- Ці лебеді тут на сьогодні зберігаються в цілісності, завдячуючи місцевим жителям та представникам місцевої влади, які зберегли, доглянули. Так, як зима йде до логічного завершення, то дякуємо їм за те, що ці птиці залишились цілими, здоровими і на годованими кожного дня.

На сьогоднішній день такі водоплавні птахи потерпають від забруднення водойм, вилову риби, надмірного розвитку інфраструктури та фактів браконьєрства. То ж вберегти для себе та нащадків таке чудо природи - селяни вважають чи не найголовнішим обов’язком. Навесні, тільки-но потеплішає, зграя пернатих покине водойму Малого Олексина, проте люди сподіваються, що казкові створіння неодмінно повернуться, наступного разу у ще більшій кількості.

Схожі статті