+380673870816 +380673870816

Світовий банк дає оцінку кадастровій системі України

В Україні продовжує роботу місія Світового банку з підтримки впровадження інвестиційного Проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру". Представники Світового банку проводять попередній технічний огляд та дадуть оцінку кадастровій системі України. Про це повідомила прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Експерти місії перевіряють хід виконання Проекту, який було започатковано у 2004 році. Оскільки всі завдання, передбачені Проектом, мають бути виконані до 30 квітня 2013 року – дати завершення його реалізації, передбаченої Угодою про позику, цей візит є останнім. Світовий банк здійснює регулярні місії для огляду виконання проектів, що здійснюються коштом позики.

На сьогодні автоматизована інформаційна кадастрова система встановлена по всій країні. Завдяки електронній кадастровій інформаційній системі проект задіяв низку складових з метою надання кращих послуг власникам земельних ділянок за сприяння більш якісному управлінню земельними ресурсами та їх адмініструванню: 549 відділів Державного агентства земельних ресурсів України було під’єднано до системи та забезпечено сучасним обладнанням для управління земельними ресурсами; 1 949 працівників Держземагентства України підвищили свою професійну кваліфікацію, взявши участь у роботі курсів підвищення кваліфікації щодо сучасних методів управління, використання земельних ресурсів та управління проектами.

Із 6,9 мільйона земельних паїв: було видано 98,6% сертифікатів на право власності на земельну частку; оформлено 96,7% державних актів на право власності на земельну ділянку; 94% держактів видано власникам. Усі дані про право власності на землю були внесені до автоматизованої системи кадастру. Власники земельних паїв профінансували значну частина цієї роботи.

Аерофотографування, виготовлення ортофотокарт та індексних кадастроавих карт було виконано майже на всю територію України – 602 762 кв. км. Регіональні управління тепер мають більше ресурсів для надання у більш короткий термін точних відповідей на запити стосовно розміщення земельної ділянки, її характеристик та запобігання скаргам щодо накладання ділянок.

Дев’ять університетів мають діючі курси із питань землевпорядкування та адміністрування після того як отримали сучасне обладнання для землевпорядних та кадастрових робіт; 416 професорів та викладачів університетів здобули знання на курсах з питань сучасного землевпорядкування з метою подальшої передачі знань новому поколінню спеціалістів із питань земельних відносин.

Схожі статті