+380673870816 +380673870816

Працівники Рівненського ливарного заводу пікетами "вибивають" собі зарплату

Отримати зарплату стало чи не мрією працівників Рівненського ливарного заводу. Втомлені від порожніх обіцянок люди влаштували пікет під стінами облдержадміністрації. 

Микола Ребров пропрацював на Рівненському ливарному заводі майже 40 років. Нині, за словами чоловіка, ливарний просто хочуть ліквідувати, а його працівників залишити на призволяще. Зневірені люди, які місяцями не отримують зарплатні, прийшли під стіни Рівненської ОДА.

Микола Ребров, працівник ливарного заводу:

- Ми будемо вимагати збереження робочих місць, щоб віддали борг із зарплатні та щоб нас не обманювали увесь час. Якщо так і далі буде продовжуватися, ми будемо звертатися до Олега Осуховського, аби він звернувся до Генпрокуратури, щоб розібралися з тими людьми, які обманюють увесь трудовий колектив.

Пані Світлана пригадує часи, коли ливарний завод був процвітаючим підприємством. Нині ж жінка, аби дістатися до Рівного в надії привернути увагу влади до колосальної заборгованості заводу перед людьми, витратила останні заощадження.

Світлана Бобровник, працівниця ливарного заводу:

- Наше керівництво прийшло на працюючий завод, який випускав литво, яке цінувалося на ринку. Вони довели завод до банкрутства, а цих всіх людей до того, що ми не маємо за що жити. Сьогодні, щоб прийти на цей мітинг я віддала останні гроші на дорогу. Більшість цих людей так само.

За словами працівників ливарного, загалом їм заборгували більше 5 мільйонів гривень. Частину грошей все ж виплатили. Проте люди і надалі не можуть отримати свої зароблені, адже наразі завод зупинився і коли запрацює невідомо. Нині ж працівникам ливарного не вдалося поспілкуватися із владою, на яку вони покладають останню надію.

Олександр Савчук, керівник громадських приймалень РОО ВО "Свобода":

- Ситуація складається досить цікава, що влади на місці немає. Ну як можна працювати в області, коли влади немає. В телефонному режимі ми дізнались, що хтось там з Києва їде, якісь власники, щоб терміново вирішити проблему. Але ж є графіки погашення заборгованості по заробітній платі і вони були затверджені до 27 січня і до 25 лютого та вони не виконуються.

Своє звернення до керівництва краю з вимогою неухильного дотримання графіку погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівники ливарного заводу занесли до громадської приймальні облдержадміністрації. Люди все ж сподіваються на допомогу влади, проте у разі недотримання їх вимог готові вдаватися до радикальних акцій протесту.

Схожі статті