+380673870816 +380673870816

Рівняни стали в черги за ліками

Cотні українців стали в черги за ліками, аби сказати своє рішуче "НІ" новому Закону України про ліцензування імпортних медпрепаратів, який має вступити у дію вже з 1 березня. Люди побоюються, що іноземні пігулки можуть зникнути з аптечних полиць. Насторожує їх і той факт, що механізму отримання ліцензії і органу, який має їх видавати досі не затверджено.

Вже за місяць іноземні ліки можуть зникнути з аптечних полиць. І все через новий закон, - кажуть борці за права пацієнтів. Згідно його положення, з першого березня потрібно ліцензувати імпорт лікарських засобів. Без ліцензії ж медпрепарати просто не пустять через митницю. Проте, як отримати дозвіл – досі ніхто не знає, стверджують місцеві активісти. Відтак занепокоєні, що дефіцит іноземних ліків може стати смертельним вироком для багатьох українців.

Юрій Лазаревич, голова правління Рівненського відділення "Мережі ЛЖВ":

- Люди онкохворі, ВІЛ-позитивні, хворі на туберкульоз можуть залишитися взагалі без ліків, тому що ці ліки просто не потраплять на територію України.

Відтак люди, яким імпортні ліки життєво необхідні, змушені будуть купувати їх на чорному ринку й у рази дорожче, переконані активісти. Загалом під закон підпадає 8 тисяч найменувань медпрепаратів – від серцево-судинних захворювань, тиску, цукрового діабету у дітей, захворювань нирок та печінки, СНІДу та онкозахворювань.

Мар’яна Рева, заступник голови правління благодійного фонду "Скарбниця Надії":

- Всього лише близько 3% ліків, які використовуються для лікування онкохворих дітей українського виробництва, інші 97% - це ліки, які привозять із-за кордону. З українського виробництва використовуються найелементарніші ліки, такі як фізрозчин, глюкоза, шприци.

Аби не допустити дефіциту імпортних ліків та свавілля на фармацевтичному ринку, борці за права пацієнтів по всій Україні організували акцію "Черга за життям". І Рівне не виняток. На майдані Незалежності активісти створили символічну чергу в аптеку. Однак, як переконані у Ддержавній службі з лікарських засобів, панікувати зарано та й взагалі не варто.

Сергій Лебедь, начальник Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області:

- Дефіциту ліків не буде. Оскільки, по-перше, є залишки лікарських засобів на складах у дистриб’ютерів, залишки є в аптеках, тому з 1 березня дефіциту точно не буде.

Нині аби закон працював лише на благо українців в Уряді вже зробили перші кроки.

Сергій Лебедь, начальник Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області:

- Вчора на засіданні уряду визначено орган ліцензування, який буде видавати ці ліцензії - це Державна служба України з лікарських засобів і за дорученням Прем’єр-міністра, 13 лютого мають бути затвердженні ліцензійні умови в провадженні господарської діяльності і після цього буде вже старт в отриманні цих ліцензій.

Відтак усі імпортери зможуть отримати ліцензію. Проте, на думку пана Сергія, робити це варто без поспіху. Нині у Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо відтермінування введення в дію скандального закону.

Сергій Лебедь, начальник Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області:

- Якщо Верховна Рада в силу тих чи інших обставин не зможе прийняти Закон про відтермінування і перенесення терміну дії, то очевидно будуть якісь напрацювання Уряду для того, щоб Держмитслужба не зупиняла імпорт цих ліків до того моменту, поки не запровадиться чітка процедура ліцензування для імпортерів.

Тому панікувати не варто, переконує Сергій Лебедь. Каже, новий закон навпаки має покращити якість іноземних ліків та стати гарантом здоров’я українців.

Схожі статті