+380673870816 +380673870816

Служіння Богу в Україні відтепер оподатковується?

Церкви та гроші. З 1 січня цього року набуває чинності 265 стаття Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, згідно цієї норми, платниками податку є фізичні та юридичні особи. І якщо раніше релігійні організації всіх конфесій, які мають житлову нерухомість, були в списку пільговиків, то нині держава їх оминула. 

Побори на релігію. Згідно 265 статті Податкового кодексу церкви, а точніше їх житлова нерухомість з першого січня підлягає оподаткуванню. Відтак юридичні особи вже з першого метра зобов’язані платити один відсоток від мінімальної заробітної плати. Такі ініціативи викликали занепокоєння у Рівненської Міжцерковної Ради.

Олег Абатуров, секретар РМР:

- Звичайно, Рівненська Міжцерковна Рада зібралась з цього приводу і було прийнято рішення звернутись до голови облдержадміністрації, щоб він допоміг, щоб нас включили в пільги. Бо церква – це не прибуткова організація, не бізнесова організація, щоб заробляти гроші і платити податки.

Відтак з 1 січня, повідомляють в податковій, житлова нерухомість вже оподатковується згідно ставки податку, яка встановлюється сільськими, селищними, або міськими радами.

Ірина Матвійчук, начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ м. Рівне:

- Якщо житлова площа - квартира не перевищує 240 квадратів, або ж будинок не перевищує 500 квадратних метрів, відповідно податок становитиме 1% від розміру мінімальної заробітної плати становленої на 1 січня поточного року. Якщо ж площа перевищує для квартири 240, а для будинку 500 квадратних метрів, то відповідно ставка податку буде становити 2,7% від розміру мінімальної заробітної плати. 

Рахуємо: розмір мінімальної заробітної плати складає – 1147 гривень. Відповідно 1% від неї становить 11 гривень 47 копійок, а 2,7% – це 30 гривень 96 копійок. Такою буде плата лише за один квадратний метр приміщення в рік для юридичних осіб. Якщо ж релігійні організації свідомими платниками за свої житлові приміщення не стануть, то на них чекатиме штраф.

Ірина Матвійчук, начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ м. Рівне:

- Що стосується штрафних санкцій, то можлива буде застосована штрафна санкція за не подання звіту та штрафна санкція за несплату своєчасно платежів. Якщо ми говоримо за не подання звіту, якщо це перший раз, то це 170 гривень. Якщо ми говоримо за несвоєчасну сплату відповідно іде 10% від суми, якщо більше  - 20%.

У цій ситуації варто згадати про християнські реабілітаційні центри у декілька сот, а то й тисячу квадратів, які в свій час ввели приміщення в житловий фонд, і де вони займаються нарко- та алкозалежними громадянами. Проте, тепер така благочинність підлягатиме оподаткуванню. Досвід інших країн, зокрема Німеччини, показує протилежне. Там за кожного реабілітанта, який перебуває в місії чи церкві, держава виплачує субсидію. У нас, в Україні, схоже, все буде навпаки. Пільги в оподаткуванні для таких закладів наразі не передбачені.

Схожі статті