+380673870816 +380673870816

Рівняни втрачають зір через надмірну любов до комп’ютера

Спочатку очі червоніють і печуть від пересихання, а згодом зір стає гіршим. Комп’ютерний синдром - найпоширеніша хвороба ХХІ століття. Він посідає перше місце серед патологій у користувачів. Опинитися ж у зоні ризику може кожен, хто бодай 2 години у день проводить перед екраном монітора. 

Ярослава уже 2 роки працює редактором інтернет-сайту. Щодня перед екраном монітора проводить не менше ніж 7 годин. Відтак бідкається, що під кінець робочого дня очі червоніють і печуть. А зір з кожним днем стає дедалі гіршим.

Ярослава Княжинська, редактор сайту:

- Багато працюю за комп’ютером, звичайно. Зір став значно гіршим. Я це вже сама відчуваю. До лікаря, як ви знаєте, все немає часу сходити.

Наша знімальна група вирішили ж не жартувати з очима. Перевірити гостроту власного зору попрямувала до лікаря-офтальмолога. Через скельця окулярів все видно чудово, однак без них – літери починають розпливатися. Окуліст пояснює, що швидше за все, це через комп’ютерний синдром. Лікарі дослідили, перед монітором комп’ютера користувачі кліпають у 12 разів менше ніж потрібно, тому і виникає так званий синдром сухого ока.

Олександр Кравчик, лікар-офтальмолог:

- Око пересихає і від цього з’являється відчуття порізування, дискомфортні відчуття, навіть головні болі. Звичайно, синдром сухого ока діагностує лікар, для цього проводять спеціальні тести на наявність сльози.

Врятувати ситуацію допоможуть штучні сльози. Їх можна придбати у будь-якій аптеці. Проте зловживати ними не варто. Також останнім часом серед комп’ютерних фанатів все більшої популярності набувають і спеціальні окуляри, проте їх захист, як констатують офтальмологи, не такий вже і значний, відтак радять, краще все ж таки робити перерву у роботі за ПК.

Олександр Кравчик, лікар-офтальмолог:

- 40 хвилин працюємо за комп’ютером, ну приблизно, як урок в школі, і 15 хвилин – перерва. Перерва полягає в тому, аби людина дивилася вдаль, тоді очі її відпочивають. 

Радить також лікар не забувати про гімнастику для очей. Одна з найпопулярніших вправ називається "пальмінг".

Олександр Кравчик, лікар-офтальмолог:

- Теплі долоні потрібно прикласти до очей. Відтак, за рахунок тепла нашого тіла покращується приплив крові до ока.

Не варто також нехтувати і теплими примочками для очей. Чудово для такої процедури підійде настій календули. Такі елементарні вправи допоможуть зберегти гостроту вашого зору, однак найкраще, все ж таки, частіше робити перерву і дати очам перепочити.

Схожі статті