+380673870816 +380673870816

18 протоколів склали волинські правоохоронці за продаж неповнолітнім алкоголю і тютюнових виробів

Проблема пияцтва серед сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами алкоголю стає небезпечним соціальним явищем. Переважна більшість усіх правопорушень і злочинів молодь скоює саме у стані алкогольного сп’яніння. Про це повідомив відділ зв’язків із громадськістю УМВС України у Волинській області.

Наркотизації суспільства активно сприяють такі негативні фактори, як різке соціальне розшарування сімей, неврівноваженість психоемоційного фону виховання підлітків, їхня соціалізація в умовах знецінення загальнолюдських принципів моралі тощо.

Не оминула проблема пияцтва і молодь обласного центру. Буває, що до лікарні у стані гострої алкогольної інтоксикації (чи навіть алкогольної коми), потрапляють підлітки віком 13-16 років. Основними причинами, що зумовлюють вживання алкоголю неповнолітніми, є прагнення до незалежності та самоутвердження, наслідування прикладу старших (нерідко батьків), напружена психологічна атмосфера і конфлікти у сім’ї. Характерно, що більшість старшокласників пізнало смак алкоголю в сім’ї, а далі місцем вживання спиртного стає компанія.

З метою виявлення фактів продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв та тютюнових виробів, попередження пияцтва та тютюнопаління серед неповнолініх на території міста Луцька у 2012 році працівники відділу кримінальної міліції у справах дітей Луцького міського відділу УМВС провели 32 перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, а відтак виявлено 18 порушень. За порушення правил торгівлі складено 18 адміністративних протоколів за ч. 2 ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Усі протоколи були направлені на розгляд адміністративних комісій Луцької міської та селищних рад. За кожним виявленим фактом продажу неповнолітній особі алкогольного напою чи тютюнових виробів працівники ВКМСД Луцького МВ копії матеріалів направили до органів податкової служби.

У січні 2013 року співробітники міліції у справах дітей провели ряд заходів, спрямованих на попередження пияцтва та тютюнопаління серед молоді. За результатами їхньої діяльності було складено два адміністративних протоколи за ч. 2 ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами) КУпАП.

Про порушення правил торгівлі продавцями магазинів повідомлено Управління розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради та Регіональне Управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Волинській області для накладення фінансових санкцій.

Крім цього, два адміністративних протоколи за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) КУпАП було складено на батьків неповнолітніх, які виживали спиртні напої, один протокол було складено за ст. 180 (Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння) КУпАП.

Робота щодо профілактики та запобігання пияцтва серед молоді проводиться і буде проводитися завжди. Боротьба з алкоголізмом - найбільша соціальна і медична проблема будь-якої держави. Вживання спиртних напоїв у підлітковому та юнацькому віці, сприяють виникненні алкогольної залежності, яка поступово переходить у тяжкі захворювання – алкоголізм – і проявляється у незворотному ураженні всіх органів людини.

Схожі статті