+380673870816 +380673870816

На Рівненщині освітяни і чиновники розмірковували, як забезпечити першим робочим місцем молодь

Отримав диплом - шукай собі сам роботу. З цією проблемою стикається чи не кожен випускник українських вишів та інших навчальних закладів. Як забезпечити першим робочим місцем, гідними умовами праці і заробітної плати молодь Рівненщини вже вкотре розмірковували освітяни та чиновники краю під час круглого столу. 

Кожний виш не лише Рівненщини, але й України в цілому постійно наголошує на високому рівні працевлаштування своїх випускників. Проте, як не парадоксально, рівень безробіття серед молоді залишається високим.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Немає цих робочих місць. І дуже тяжко молодій людині без допомоги знайти роботу. До мене на прийом приходить маса молодих людей і просять допомогти. Людина хоче працювати, але вже не знає куди йти. Я коли гляну на свій стіл, складається враження, що я у відділі кадрів працюю. В мене лежать ці резюме і я намагаюсь десь когось кудись рекомендувати.

За даними Рівненського обласного центру зайнятості, нині на одне місце у сфері економіки претендує 186 людей, стільки ж у  галузі освіти, а ось у медицині на одне робоче місце - 116 медсестер. Також нині існує нагальна потреба потужної профорієнтаційної роботи, адже через 5 років навчання у виші чимало молодих хлопців та дівчат не хочуть працювати за фахом з різних причин. Інша сторона медалі - не бажання роботодавців влаштовувати на роботу випускника без досвіду. Цю проблему намагаються вирішити вже на законодавчому рівні. Так, цьогоріч вступив в дію новий закон про зайнятість населення.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- Випускники вишів мають право проходити стажування протягом 6 місяців. Це буде заноситись у трудову книжку. Тобто випускник пройшовши стажування вже у трудовій книжці буде мати запис. І роботодавець вже потім не скаже, що ви прийшли без досвіду. Людина вже має соціальні гарантії. Щоправда не вирішене питання чи будуть їй платити за ці 6 місяців заробітну плату і за що вона повинна жити. Тобто закон є, але як воно буде далі - невідомо.

Також на рівень безробіття випускників впливають і застарілі методи навчання у вишах, які вже давно не відповідають вимогам сучасного світу у контексті науково-технічного прогресу. Тому чимало студентів за якісною освітою їдуть до іноземних вишів. А отже наш край втрачає професіоналів різних галузей. Проте, за словами голови постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності Світлани Левицької, не можна стверджувати, що все однозначно погано. Певні зрушення в позитивний бік є.

Світлана Левицька, голова постійної комісії облради з питань науки, освіти, культури і духовності:

- В нас досить тривожна ситуація в тому, що відсоток безробітних випускників у цьому році став більший. Але поряд з тим, відсоток випускників, що були працевлаштовані, також збільшився. Відповідно є проблема, але й є відповідні результати із її вирішення.

Проблема працевлаштування випускників вишів сьогодні згуртувала навколо себе представників різних установ та організацій: одні займаються профорієнтацією, інші - забезпеченням виконання законів трудового права. Не стоїть осторонь і сама молодь.

Наталія Савенко, голова правління МГО "МЦП "Спеціаліст"":

- Ми, громадська організація, не можемо вирішити питання обласного центру зайнятості і зробити їх роботу чи департаменту економічного розвитку і розвинути економіку в області. Але ми можемо спонукати молодь іти і шукати роботу, шукати можливості заробити гроші.

Результатом засідання круглого столу профільної комісії стала резолюція в якій йдеться про звернення з клопотанням у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. В якій були зібрані усі рекомендації та напрацювання членів комісії.

Схожі статті