+380673870816 +380673870816

Чи всі дитячі мультфільми є безпечними?

Агресія на ваших екранах. За висновками Національної експертної комісії з питань моралі у минулому році в Україні спостерігалась масштабна пропаганда насильства, алкоголізму та продукції порнографічного характеру. Комісія проаналізувала також комп’ютерні ігри. Більшість з них були переповнені жорстокістю. Проте найгірше, що елементи агресії знайшли навіть у мультиках для дітей. Серед таких славнозвісні "Шрек", "Маша і Ведмідь", "Губка Боб", "Телепузики".  

Яскраво, захоплююче, видовищно та популярно. Таким мультикам нині віддає перевагу більшість дітлахів. Проте, не все те, що поширене є корисним для вашої малечі, стверджують психологи. На жаль, більшість сучасних анімаційних фільмів розпалюють агресію в дитини та можуть навіть призвести до психічних розладів, - констатують експерти.

Вікторія Назаркевич, кандидат психологічних наук, психолог-консультант:

- Безумовно, мультики, які пропагують деструктивні явища, вони руйнують образ дитини. Батьки повинні робити табу на певний вік. Потрібно врахувати особливість психіки дитини, якщо дитина збуджена, то вона не має взагалі дивитись мультики.

Рівняни ж своїх чад в мультвподобаннях мало обмежують, але й погоджуються, що насильства та агресії на екранах таки вистачає.

Бліц:

- Дуже багато, деякі навіть варто не дивитись. 

- Багато мультиків не дозволяю дивитись. На мою думку, найкращі - радянські мультики. Вони самі добрі. 

- Хочеться привчати, але діти дивляться те, що вони хочуть.

На жаль, кажуть фахівці, заборони на законодавчому рівні щодо трансляції агресивних мультфільмів поки не має. Тому радять, якщо батьки хочуть виховати психічно здорову та врівноважену дитину, не треба шкодувати кількох годин власного часу та замінити перегляд звичних мультиків на читання старих, добрих казок, на яких виросло чимало поколінь. Менше мультфільмного зомбування, більше живого спілкування та корисного дозвілля – радять експерти.

Схожі статті