+380673870816 +380673870816

Жителі області швидку допомогу викликатимуть через Рівне

Метаморфози швидкої. Місяць з лишком вже минув з того моменту, як набув чинності закон "Про впровадження екстреної медичної допомоги". Нині ж триває стартовий етап його реалізації. Як на Рівненщині проходить нововведення та що ще потрібно зробити, аби досягти підвищення якості медичних послуг обговорили під час прес-конференції очільник області Василь Берташ та головні медики краю. 

З впровадженням екстреної медичної допомоги кордони виїзду швидкої стерті. Відтепер до хворого лікарі їздитимуть за принципом "хто ближче".

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Після реформування уже не буде територій та кордонів. Є одна екстерна швидка медична допомога. Якщо йде виклик, то на дисплеї уже диспетчер бачить, яка найближча швидка допомога, то та і їде до місця надзвичайної ситуації чи до жителя області.

Стартовий етап реалізації нового закону на Рівненщині проходить успішно. За короткий проміжок часу вдалося зробити вже чимало.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- До нового року було передано все майно районних та міських швидких допомог і створено один обласний комунальний заклад.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської ОДА:

- Привели у відповідність структуру і чисельність центру, який надає на сьогоднішній день допомогу і основним, мені здається було те, що ми провели медичний аудит всього того, що в нас було в області на підстанціях та станціях медичної швидкої допомоги.

Нині в області триває створення єдиної диспетчерської служби.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ми найшли вже приміщення під єдину диспетчерську, вивільнили площі на 90 квадратних метрів, це 5 додаткових кімнат по вулиці Котляревського.

Після такого як усе запрацює, жителі області швидку викликатимуть через Рівне: диспетчер у обласному центрі сам визначатиме з якого пункту швидкої допомоги лікарі їхатимуть до хворого. На дорогу бригаді медиків даватимуть 20 хвилин і контролюватимуть машини за допомогою GPS.

Олег Ушкевич, головний лікар КЗ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф":

- Машина вже виїхала, а по дорозі вже їй на електронне обладнання поступають всі дані про пацієнта, маршрут доїзду.

Загалом до кінця цього року на Рівненщині планують відкрити 22 пункти швидкої допомоги, закупити 50 автомобілів та відкрити єдиний диспетчерський центр.

Схожі статті