+380673870816 +380673870816

Проекти нормативних актів проходитимуть обов'язкову антидискримінаційну експертизу

Проекти нормативних актів органів виконавчої влади проходитимуть обов’язкову антидискримінаційну експертизу. Порядок проведення такої експертизи був розроблений Міністерством юстиції та затверджений постановою Кабінету Міністрів. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

Порядок проведення експертизи розроблявся на виконання Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Так, завданням антидискримінаційної експертизи стане виявлення в проектах актів положень, які містять ознаки дискримінації, та надання пропозицій щодо їх усунення.

Антидискримінаційна експертиза проводитиметься юридичними службами органів виконавчої влади під час проведення юридичної експертизи проектів нормативно-правових актів.

Крім того, здійснюватиметься громадська антидискримінаційна експертиза за участю громадських організацій, фізичних та юридичних осіб. Зокрема, під час громадських обговорень проектів нормативно-правових актів одним із завдань таких обговорень стане виявлення положень, що суперечать закону "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

У разі виявлення у проекті нормативного акта положень, які містять ознаки дискримінації, такий проект повертатиметься органу виконавчої влади для доопрацювання.

Як відомо, закон "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" визначив необхідність проведення антидискримінаційної експертизи у процесі нормотворення. Зокрема, частиною третьої статті 8 та частиною другої статті 13 встановлено, що Кабінетом Міністрів визначається порядок проведення антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів органами виконавчої влади, а також порядок проведення громадської антидискримінаційної експертизи громадськими організаціями, фізичними та юридичними особами.

Відповідно до положень закону, антидискримінаційна експертиза - аналіз проектів нормативно-правових актів, за результатами якого надається висновок щодо їх відповідності принципу недискримінації. Закон також містить визначення понять дискримінації (прямої та непрямої), підбурювання до дискримінації тощо.

Схожі статті