+380673870816 +380673870816

Ходити вулицями Рівного незрячим не лише важко, а й небезпечно

Життя у темряві. За статистикою нині в Україні мешкає близько 100 тисяч незрячих, проте за неофіційними даними їх втричі більше. Безпосередньо на Рівненщині в "темному царстві" проживає понад півтори тисячі краян.

Темрява та нічого більше. Таким вже понад чотири десятки років бачить цей світ Ольга Хвостікова.

Ольга Хвостікова, незряча:

- Я втратила зір у підлітковому віці в результаті травми. В мене була дуже важка і страшна травма. Після травми мені зробили 15 операцій на очі. Я об’їздила всі клініки.

Однак зір до тоді ще зовсім юної Ольги так і не повернувся. Відтак довелося вчитися жити у темряві. Сьогодні ж жінка не сидить склавши руки. Вже понад сім років вона працює масажистом. Роботу свою пані Ольга дуже любить, однак бідкається, добиратися на неї вкрай важко. Понад рік до місця призначення їй допомагали дістатися працівники служби супроводу незрячих, яку організували і впровадили Рівненський центр зайнятості та УТОС. Втім нещодавно в зв’язку зі змінами в законодавстві надання цієї послуги тимчасово призупинили. Відтак сьогодні жінка може покладатися лише на власні сили та небайдужість оточуючих людей.

Ольга Хвостікова, незряча:

- Є такий перехід, де немає сходів. Оце підземне містечко і там є така жіночка, яка продає газети. Вона мій ангел-охоронець. Вона посипає сіллю ту дорогу, де я йду, щоб не дай Бог, я не спіткнулася, щоб мені хоча б якимось чином допомогти.

Відчула на собі пані Ольга і недоступність банківської системи. Самотужки зняти гроші з рахунку жінка не може, оскільки у Рівному немає жодного банкомату облаштованого абеткою Брайля. Однак це не єдина проблема.

Ольга Хвостікова, незряча:

- Нам сказали, що нам буде тільки компенсація на тефлоприлади, тобто навіть той самий ціпок, з яким я зараз ходжу на роботу, нам буде важко дістати, тому що на пострадянському просторі немає магазинів, де б незрячий міг придбати собі чи ціпок, чи брайлівський папір.

Загалом, за статистикою сьогодні у темряві живе майже півтисячі мешканців міста. І у них є чимало проблем. Серед яких відсутність звукових світлофорів та гучномовного оголошення номерів маршрутів і назв зупинок. Відтак, пересуватися вулицями Рівного незрячим не лише важко, а й небезпечно.

 

Схожі статті