Уряд схвалив Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки

Уряд схвалив Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки. Відповідне розпорядження № 22-р прийнято на засіданні Уряду 3 січня 2013 року. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

За офіційними даними, в Україні накопичено близько 36 мільярдів тонн відходів, або більш як 50 тисяч тонн на 1 кв. кілометр території, з яких утилізується лише 30 відсотків промислових відходів та 4 відсотки побутових відходів. Обсяги утворення, розміщення, утилізації та знищення відходів постійно уточнюються з урахуванням критеріїв віднесення їх до видів та класів небезпеки.

Понад 11 мільйонів тонн побутових відходів, накопичення яких значною мірою залежить від погодних умов, ступеня благоустрою житлових будинків, рівня життя населення тощо, захоронюються на 6 тисячах полігонах загальною площею близько 9 тисяч гектарів та частково утилізуються на сміттєспалювальних заводах. Послуги з вивезення побутових відходів надаються лише 75 відсоткам населення, що призводить до утворення щороку несанкціонованих звалищ. Більшість полігонів перевантажені або не відповідають вимогам екологічної безпеки.

Розв’язання проблеми потребує прийняття Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013—2020 роки (Програма).

Метою Програми є здійснення заходів щодо зменшення обсягів утворення відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення з метою запобігання негативному впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини, а також впровадження новітніх технологій.

Виконання Програми сприятиме залученню інвестицій у сферу поводження з відходами, створенню сучасної інфраструктури у цій сфері, покращенню стану навколишнього природного середовища, а також санітарного та епідемічного благополуччя населення, запровадженню новітніх технологій утилізації та видалення твердих побутових відходів, зменшенню обсягів їх захоронення на полігонах тощо.

Переглядів: 1043
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту