+380673870816 +380673870816

На Рівненській АЕС введено в експлуатацію резервний трансформатор власних потреб енергоблоку №2

Восени 2012 року був введений в експлуатацію резервний трансформатор 6ТР, який повинен забезпечити резервне живлення енергоблоку №2 Рівненської АЕС. Це суттєвий крок на шляху до ще більш надійної і безпечної роботи станції. Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС.

У 1981 році, рівно через рік після введення в експлуатацію енергоблоку №1, запрацював ідентичний другий блок Рівненської АЕС. Одразу ж постало питання про встановлення ще одного резервного трансформатора, який мав би стати додатковим резервним джерелом живлення на енергоблоках ВВЕР-440.

Новий трансформатор потужністю 40000 кВА встановили у 1990 році. А "старий" – демонтували і законсервували. Однак, виконані у 2001-му випробування, показали, що і його не достатньо. Було запропоновано встановити на енергоблоках № 1,2 ще один резервний трансформатор власних потреб.

Зваживши усі за і проти, прийняли рішення використовувати для цих цілей "старий" трансформатор потужністю 32000 кВА. Це було зумовлено одразу декількома факторами. По-перше, цей трансформатор є достатньо потужним для забезпечення резервним живленням 6 кВ механізмів власних потреб одного енергоблоку. По-друге, таке рішення дозволяло зекономити і час, і гроші. Тим паче, що трансформатор був практично у бездоганному стані.

Роботи розпочалися у 2009 році. Другий резервний трансформатор власних потреб енергоблоків № 1,2 отримав оперативне найменування 6ТР. Було прийнято рішення про виконання схеми його живлення сухим однофазним кабелем напругою 110 кВ з ізоляцією із зшитого поліетилену. Виконання проекту було тривалим і складним.

Тільки будівельні та електромонтажні роботи з монтажу кабельної траси і прокладання кабельної лінії 110 кВ від комірки № 5 ВРП-110 кВ до трансформатора 6ТР на пристанційному вузлі енергоблоку № 2 зайняли близько 7 місяців.

Варто відзначити і те, що трансформатор був змонтований не типово, а розвернутим на 90°. Це зумовлено дефіцитом вільного простору на пристанційному вузлі. Для виконання цієї роботи конструкторсько-технологічний відділ РАЕС розробив спеціальний проект організації робіт з використанням двох кранів типу "Краян".

Заключним етапом став монтаж комірок комплексно-розподільчих пристроїв КРУ-6кВ магістралей та секційних вимикачів схеми резервного живлення власних потреб енергоблоків № 1,2. Шинопроводи магістралей резервного живлення енергоблоків № 1 та № 2 були розділені і в цьому місці змонтовані секційні вимикачі. Це зробили для того, аби уможливити організацію резервного живлення енергоблоків №1 і №2 від двох різних трансформаторів.

Для успішного виконання проекту була створена робоча група з числа фахівців Рівненської АЕС та підрядних організацій під керівництвом заступника головного інженера станції Володимира Комариці. Якісно та вчасно провести усі заходи вдалося завдяки злагодженій роботі багатьох підрозділів Рівненської АЕС, зокрема, управління капітального будівництва, електричного цеху, цехів з ремонту електротехнічного устаткування, з ремонту загальностанційних систем, спеціальних робіт, ремонтно-будівельного енергоремонтного підрозділу, транспортного цеху, цеху теплових та підземних комунікацій, цеху господарського обслуговування, а також підрядних організацій ПП "АРТ-Енерго" і ЗАТ "Техенерго".

Схожі статті