+380673870816 +380673870816

Рівняни переконані, що в місті потрібно налагодити систему збору та утилізації ртутовмісних ламп та батарейок

Рівнянам екологічні проблеми не "до лампочки". Це показали результати проекту "Впровадження системи утилізації ртутовмістних ламп". Їх із журналістами обговорили активісти громадської організації "Екоклуб".  

Відтак соціологічне дослідження показало, більшість опитаних мешканців міста, а це понад 66 % - використовують у своєму побуті енергоощадні лампи. За підрахунками – це близько сім сотень штучних світил, з них 220 вже у смітнику. І незважаючи на таку невтішну статистику, рівняни усвідомлюють усю небезпеку та загрозу і 91 % опитаних переконані, що в Рівному потрібно налагодити систему збору та утилізації ламп і батарейок, а більше половини готові за це заплатити.

Рівняни готові платити та не все так просто. В рамках еко-проекту була створена діалогова група фахівців та активістів, які й мізкували над впровадженням єдиної системи збору та утилізації. Вирішення проблем вони шукали не лише за допомогою привернення уваги громадськості (вуличні акції, агітація, реклама), але й, що найголовніше, на законодавчому рівні. Проте такі ініціативи підтримки у влади не отримали, питання про звернення Рівненської міської ради до Кабміну щодо введення утилізаційного збору місцеві депутати на сесії не прийняли.

Відтак до міського голови сформоване ще одне звернення - встановити для населення окремий тариф на вивезення та знешкодження відпрацьованих ртутомістних ламп. Якщо ж подібні ініціативи все ж ухвалять, то новий екологічно безпечний тариф не надто збіднить гаманці рівнян, – переконують генератори ідеї.

Загалом громадські активісти бачать три шляхи вирішення цього екологічного питання. Або нам доведеться чекати доки держава всерйоз займеться налагодженням єдиного механізму утилізації та збору таких небезпечних відходів. Або ж інший варіант розвитку подій – вирішення питання на місцевому рівні: прийняття відповідного тарифу. Можливий і третій шлях - оплачувати збір небезпечних відходів від населення коштом міського бюджету. Так як це зробили в Черкасах. Проте чи потягне таку відповідальність наш рівненській бюджет – невідомо. Поки ж це ключове питання вирішується, ми та наші діти й далі продовжуємо дихати парами ртуті енергозберігаючих ламп.

Схожі статті