+380673870816 +380673870816

На Волині створили обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

 

Рішенням позачергової сесії обласної ради в області створено комунальне підприємство "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Про це повідомила прес-служба Волинської облдержадміністрації.

Пленарне засідання для розгляду саме цього, окремого питання, ініціював голова облдержадміністрації, депутат облради Борис Клімчук, який неодноразово наголошував на надзвичайній  важливості якнайшвидшого вирішенні усіх організаційних та технічних питань зі створення обласного диспетчерського центру.

В ході обговорення голова облдержадміністрації  особливу увагу звернув той аспект, що регіон, який впорається із завданням у числі перших, отримає значну  фінансову та матеріальну   державну підтримку. "Тому на наш ризик і під нашу відповідальність ще минулої п’ятниці розпочато ремонтні  роботи на базі Луцької станції швидкої медичної допомоги. Це лише початок  великої праці, створення центру, мозку системи, яка координуватиме за допомогою сучасних технологій та обладнання роботу бригад екстреної медичної допомоги", – підкреслив Борис Клімчук.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк акцентував і на тому, що в ході реформування системи не планується скорочення спеціалістів-медиків, а навпаки, їх збільшення. Особлива потреба наразі існує у кваліфікованих диспетчерах,  які прийматимуть рішення, надавати пацієнту екстрену чи невідкладну допомогу. Понад 300 медпрацівників нині підвищують кваліфікацію.

Існуюча мережа станцій швидкої допомоги теж буде розширюватися , - повідомив Ігор Ващенюк. Зокрема, у планах - створення додаткових 14 пунктів у районах області. Поступово оновлюватиметься і автопарк "швидких".  Швидкість обслуговування хворих зросте, на виклик виїжджатиме  найближча бригада лікарів.

Водночас, як відзначив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, суттєво покращиться оплата праці медиків, задіяних у роботі Центру. Окрім того, бригади швидкої вже повністю укомплектовані необхідними ліками. На це з держбюджету, як і торік, виділено понад 7 млн грн. "Нині держава створює єдину службу екстреної медичної допомоги. Зараз вона - недосконала. Нераціонально використовують і кошти, і людські ресурси.  Зробимо все можливе для того, щоб "гроші ходили за хворими", а не виділялися на кількість ліжко-місць. Вибудовуємо трирівневу структуру з надання медичних послуг: первинна, районна та обласна", -  резюмував голова облдержадміністрації під час брифінгу для журналістів.

 

Схожі статті