+380673870816 +380673870816

Острог: рятувальники провели навчання щодо порятунку потопаючого на кризі

Різка зміна температурного режиму від похолодання до потепління і навпаки створює багато небезпек не лише в нашому повсякденному житті, а й під час відпочинку. Особливо цьогоріч працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій застерігають бути обережними на льоду любителів зимової риболовлі. Адже при нестабільній температурі структура льоду крихка і улюблений вид відпочинку може завершитися досить невтішно. Про це повідомила прес-служба ТУ МНС України у Рівненській області.

Те, що для рибалок є відпочинком, для рятувальників, як правило, неабиякий клопіт і випробування на професіоналізм та оперативність. Адже, як неодноразово розповідають очевидці, іноді не встигнеш і оком змигнути, як такий любитель риби опиняється у крижаній воді. А щоб врятувати людину в такій ситуації, потрібні не лише теоретичні знання, а й практичні навички.   Саме їх у середу 23 січня, під керівництвом голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Острозької РДА, першого заступника голови райдержадміністрації Анатолія Лисого, відпрацьовували під час спеціального навчального тренування острозькі рятувальники на ставку села Межиріч.

За тактичним задумом навчань відпрацьовувалася одна вправа: надання допомоги людині, яка провалилася під кригу під час зимової риболовлі і не може самостійно вибратися з ополонки. На місце умовної події виїхав черговий караул підрозділу і водночас диспетчер служби повідомив про надзвичайну подію медиків. Декілька хвилин вистачило рятувальникам, аби, використавши як спеціалізовані засоби порятунку (надувний човен, рятувальні жилети, рятувальну мотузку (так званий "кінець Александрова"), так і підручні (драбину та пожежний рукав) швидко і злагоджено добратися до краю ополонки та доставити потерпілого на берег. А вже там свій професіоналізм продемонстрували медики, надавши йому необхідну медичну допомогу. Таким чином завдання тренувань було виконане.

Злагоджені і оперативні дії як рятувальників, так медиків відзначив у підсумку голова Острозької РДА Василь Дума. Він, зокрема, зауважив, що такі тренувальні заходи є надзвичайно необхідними, адже дають можливість перевірити готовність Острозької місцевої ланки Територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту до роботи в складних метеорологічних умовах.

На необхідності таких навчальних тренувань наголосив і начальник служби цивільного захисту Острозького району ТУ МНС Володимир Заверуха. "Під час них шліфується професійна майстерність, а ще вони дають змогу на практиці виявити проблемні сторони, побачити недоліки у діях фахівців і вчасно їх вирішити та усунути, а заодно і рятувальникам, і медикам, і правоохоронцям, як складовим Острозької місцевої ланки Територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, навчитися спільно діяти у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій в умовах льодоходу, повені, паводку, попередження загибелі людей на водних об’єктах в осінньо-зимовий період".

Схожі статті