+380673870816 +380673870816

Рятувальники проводять профілактичні рейди серед неблагополучних родин та одиноких громадян щодо дотримання правил безпечної життєдіяльності

З початку року на Рівненщині виникло понад 60 пожеж на яких загинуло вже 8 громадян. Така ситуація вкрай непокоїть, як керівництво області, так і рятувальників, співробітників міліції і соціальних служб. Про це повідомила прес-служба ТУ МНС України у Рівненській області. 

Адже саме зимою в сільських районах області найбільший відсоток випадків загибелі людей на пожежах, що виникають через паління громадян у ліжку в нетверезому стані. Буває так, що в хаті згоріли лише ліжко та постільні речі, а людина загинула від отруєння продуктами горіння. Справжні трагедії також трапляються через несправні печі та через порушення правил їх експлуатації: з цих причин виникають значні пожежі, а також чисельні випадки отруєння продуктами горіння, внаслідок яких гинуть цілі сім’ї. 

Тому з метою посилення профілактичної роботи щодо попередження загибелі людей на пожежах, з ініціативи начальника Територіального управління МНС у Рівненській області полковника служби цивільного захисту Володимира Оглоблі, працівники державної служби з надзвичайних ситуацій разом з представниками правоохоронних органів відпрацьовують, так звані, "групи ризику" – неблагополучні родини, громадян, що зловживають спиртними напоями та наркотичними речовинами, разом з тим приділяючи особливу увагу пенсіонерам та багатодітним родинам. 

Такий профілактичний захід був проведений у селищі міського типу Квасилів Рівненського району, де 14 січня під час пожежі, у власному помешканні через власну необережність трагічно загинули батько з сином. Працівники служби з надзвичайних ситуацій спільно з представниками ЖЕКу, соціальними працівниками, фахівцями газової служби, працівниками міліції та журналістами місцевих ЗМІ відвідали помешкання громадян, що ведуть антисоціальний спосіб життя, пиячать, ніде не працюють і поведінка котрих може призвести до пожежі або іншої надзвичайної пригоди. Під час відпрацювання, учасники рейдових груп, надали господарям осель відповідні рекомендації та роздали листівки застережливого характеру з основних правил безпечної життєдіяльності. Особлива увага зверталася на дотримання громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів. В усіх домівках рятувальники із представниками спеціалізованих організацій оглянули стан електро та газогосподарства, були складені відповідні приписи на усунення недоліків. В загальному учасники рейдових груп здійснили подвірні обходи 8 неблагополучних родин та 39 одиноких громадян літнього віку, якими опікуються лише соціальні працівники.

Така робота проводиться на території усієї області. Тільки спільними зусиллями всіх служб можна боротися з проблемою загибелі людей на пожежах. Поряд з цим, відповідальність за власну безпеку, в першу чергу полягає на самих громадянах.

Схожі статті