+380673870816 +380673870816

На Рівненщині хочуть обирати сільських старост

"Одними з перших на Рівненщині заявили про намір організувати сільські комітети та обрати старост мешканці Гільчі Другої, Лідаво, Залісся та Йосипівки Урвенської сільської ради Здолбунівського району. Також відбулися конференції жителів сіл Вересневе Великоомелянської сільської ради, Біла Криниця, Глинки та Антопіль Білокриницької та Великий Житин, Бармаки та Малий Житин Великожитинської сільрад Рівненського району. Вони обрали ініціативні групи й звернулися до місцевих сільрад з проханням дозволити їм створити сільські комітети та обрати старост. Такий поряд визначає Закон України "Про органи самоорганізації населення", - пояснює Віктор Гомоль, консультант проекту "Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення", який в області втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

"Це допоможе об’єднати громаду, дасть сільським лідерам можливість для їх самореалізації. Мені відомий позитивний досвід роботи сільських комітетів у сусідній Волинській області, де люди об’єднавшись заасфальтували дороги, провели газ, електрифікували нові вулиці", - говорить Урвенський сільський голова Лідія Балабат.

Голова Здолбунівської райради Василь Тимощук і його заступник Яків Мельник, які взяли участь у конференції мешканців села Гільча Друга підтримали ініціативу селян і висловили переконання, що громаді під силу вирішення багатьох питань. 

"Саме завдяки самоорганізації населення свого часу в районі вдалося газифікувати ряд населених пунктів. Можна жалітися й нічого не робити, а можна організуватися в сільські комітети, обрати достойних старост і змінювати крок за кроком власне життя", - зазначив Яків Мельник.

Проект "Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення" на Рівненщині втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за фінансової підтримки програми "МАТРА КАП" Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнерами проекту є Волинська, Житомирська та Рівненська обласні ради.

Схожі статті