Депутати Рівненщини прийняли бюджет на 2013 рік

Депутати Рівненщини прийняли бюджет на 2013 рік

Депутати зібралися на останню в цьому році 14 сесію Рівненської облради. Ключовим питанням засідання стало прийняття головного фінансового документу Рівненщини на 2013 рік. 

70 місцевих обранців зібралися на останню в цьому році 14 сесію облради. Після короткого привітання іменинників серед депутатського корпусу, які відзначили свої дні народження в міжсесійний період та затвердження порядку денного, депутати перейшли до розгляду питань. Зокрема затвердили більше десятка обласних програм на наступні роки, серед яких і розвиток малого та середнього підприємництва, економічний та соціальний розвиток краю, будівництво та реконструкція дошкільних навчальних закладів Рівненщини, програма забезпечення молоді житлом та інші.

Після затвердження змін до цьогорічного бюджету, обласні депутати перейшли до ухвалення бюджету 2013 року. Обсяг доходів обласного бюджету складе 3 мільярди 2 мільйони 107,3 тисяч гривень. За такий проект рішення проголосували 51 депутат.
Своє незадоволення обласним бюджетом та доречні, на їх думку, поправки озвучили депутати Олег Хомич та Віктор Ольховик. Вони акцентували увагу на недостатньому фінансуванні спортивної галузі, житлово-комунального господарства та збільшенні розміру персональної фінансової допомоги населенню з 2 до 10 тисяч гривень. Проте ці пропозиції не отримали схвалення у переважної більшості депутатів. Себто, головне нині ухвалити бюджет, а проблеми вирішувати вже в міру їх надходження.

Людмила Кушнер, начальник головного фінансового управління Рівненської облдержадміністрації:

- Ми кошти передбачаємо, паралельно будемо розробляти проекти та положення і тоді виділяти кошти. Дай Бог, щоб бюджет затвердився, виконувався. В нас непогана дохідна частина, будемо перевиконання мати, так що будемо розподіляти.

Питання щодо відновлення діяльності робочої групи редколегії з підготовки і видання "Книги Пам’яті України. Рівненська область" отримало шквал критики з боку представників депутатського корпусу і як наслідок не було схвалене. Зняли з розгляду депутати питання стосовно звільнення від орендної плати підприємства "Автобаза", "Міжнародний аеропорт "Рівне" та підприємство "Управління майновим комплексом". Тобто ці підприємства і надалі будуть поповнювати бюджет. А ось працівники Рівненського ливарного заводу готові розпочати нові акції протесту, адже, схоже, що на новорічні свята свої зароблені гроші вони так і не отримають. Депутати облради ухвалили рішення вкотре звернутися до Фонду Держмайна з проханням повернення підприємства у державну власність. Також голова облради планує цю проблему озвучити перед Президентом України.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Я маю велике бажання, 25 грудня буде проводити Президент засідання Ради регіонів, і я маю велике бажання там підняти руку і сказати про це Президенту. Я знаю, що як Президент відноситься до бездіяльності інституцій влади на запити людські. Я думаю, що там досить серйозно буде стояти це питання.

Також не схвалили депутати облради і клопотання двох підприємств Рівненщини стосовно отримання спецдозволу на користування надрами з метою промислової розробки. Натомість Юрій Кічатий видав протокольне доручення управлінню економіки підготувати аналіз користування підприємствами надр за останні декілька років. Загалом же пан Юрій констатував, що 14 сесія пройшла доволі продуктивно. А попри побоювання окремих депутатів стосовно бюджету 2013, голова запевнив, головний фіндокумент області цілком гідний, аби увійти з ним в новий рік.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Я цілком спокійно відношусь до цього бюджету. Повірте мені, він не гірший за попередній. У 2012 році ми нормально забезпечували життєдіяльність територіальних громад. Мало того, всі ті плани, що ми брали на себе із будівництва доріг, садочків і надалі будуть продовжуватись.

Пройшовши всі питання порядку денного депутати в жартівливій формі зробили зауваження голові облради щодо відсутності святкового передноворічного столу як це було раніше. Юрій Кічатий в тій же формі запросив усіх 31 грудня об 22:30 у сесійну залу, щоб обмінятися тостами. На тому і завершилася 14 сесія облради 6-го скликання.

Переглядів: 1583
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту