В Україні зросло поголів'я корів та свиней

В Україні зросло поголів'я корів та свиней

Цього року завдяки державним програмам підтримки галузі тваринництва аграріям вдалося наростити поголів’я худоби та збільшити виробництво молока, яєць та м’яса. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Так, в усіх категоріях господарств утримується на 1,3% більше корів, ніж минулого року, які дали на 2,7% більше молока. Така ж позитивна тенденція простежується у свинарстві та птахівництві, де поголів’я зросло на 2,7% та 8,7% відповідно.

Останні два роки Мінагрополітики приділяло велику увагу розвиткові та підтримці тваринницької галузі. Адже ще кілька років тому у нас зменшувалося поголів’я худоби та, внаслідок цього, обсяги виробництва тваринницької продукції. У цьому році вже можемо говорити про перші підсумки нашої роботи.

За 11 місяців в усіх категоріях господарств нараховується майже 5 млн. голів великої рогатої худоби, що більше показників минулого року на 60 тисяч голів, або на 1,3%. Поголів'я свиней становить 8 мільйонів голів, що на 2,7% більше порівняно з минулим роком. А птиці налічується 228 мільйонів голів, що на 8,7% більше. Що ж до тваринницької продукції, то її виробництво також динамічно зростає. Позитивні тенденції спостерігаються у виробництві молока, яєць та м’яса.

Надої молока усіма категоріями господарств збільшилися на 283,5 тисячі тонн, або на 2,7%, та становлять на сьогодні 10,7 мільйона тонн. При цьому відбулося збільшення виробництва молока як на підприємствах (на 281,8 тисяч тонн, або на 13,6%), так і в господарствах населення (на 1,7 тисяч тонн, або на 0,02%), і становить відповідно 2358,1 та 8327,5 тисяч тонн. Варто наголосити, що продуктивність корів у сільськогосподарських підприємствах зросла на 529 кг і становить у середньому 4325 кг молока на корову. Виробництво ж м’яса сягнуло 2,42 мільйонатонн, що на 2,1% більше, ніж минулого року. Що ж до виробництва яєць, то їх вироблено 17,7 мільярдів штук, що на 2% більше, ніж в 2011 році.


Переглядів: 945
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту