Державний бюджет 2013 року посилює соціальний захист населення

Державний бюджет 2013 року посилює соціальний захист населення

В 2013 році збільшено обсяг видатків на забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

Видатки на зазначену мету збільшено на 5% проти 2012 року і визначено Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" у сумі 328,4 мільйонів гривень гривень, зокрема:

- 75,3 мільйона гривень на забезпечення житлом інвалідів війни;

- 95,6 мільйона гривень на забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів;

- 157,5 мільйона гривень на забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Варто зазначити, що учасники бойових дій та інваліди війни ІІ-ІІІ групи Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, набудуть права на пільги, передбачені для інвалідів війни І групи (Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 18.09.2012 №5279-УІ). Задля реалізації зазначеного закону державним бюджет наступного року враховані видатки у сумі 298,8 мільйонів гривень.

Що стосується громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, то у Державному бюджеті України на 2013 рік видатки на соціальний захист цієї категорії громадян збільшено на 42,6 мільйона гривень проти 2012 року і визначено у сумі 2 924,3 мільйона гривень.

Окрім того, збільшено на 4,8 мільйона гривень у порівнянні з попередніми роками видатки на пільгове медичне обслуговування чорнобильців. Ці видатки, в загальному обсязі 85,5 мільйона гривень, враховані в розрахунках до міжбюджетних трансфертів на соціальний захист і соціальне забезпечення, які здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів.

Державний бюджет наступного року продовжує політику підвищення соціальних стандартів та збільшення видатків соціального характеру, яка спрямована на забезпечення зростання рівня життя населення та державної підтримки найменш захищених категорій громадян.

Переглядів: 1089
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту