+380673870816 +380673870816

У 16 районах Рівненщини вже створено 108 освітніх округів

У 16 районах області вже створено 108 освітніх округів, про це проінформували представники освітньої галузі членів колегії облдержадміністрації, засідання якої відбулось сьогодні. Під час засідання учасники заслухали та обговорили інформації про стан запровадження профільного навчання в області в умовах реформування освітньої галузі, про стан реалізації прав дітей на виховання у сім’ї та про стан розвитку спорту вищих досягнень на Рівненщині. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

Зокрема на даний час в області оптимізовано мережу навчальних закладів Рівненщини, створено регіональну систему профільного навчання відповідно до освітньої кон’юнктури та ринку праці Рівненщини, розроблено навчально-методичне забезпечення профільної школи, здійснено модернізацію науково-методичного супроводу, удосконалено регіональну систему моніторингу якості профільного навчання, розроблено та апробовано оптимальні форми та моделі профільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та освітніх округах, створено систему психолого-педагогічного супроводу допрофільної підготовки та профільного навчання учнів, створено систему роботи з обдарованими учнями.

Діюча система профільного навчання в області реалізується через мережу гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, загальноосвітніх навчальних закладів із класами поглибленого вивчення предметів і профільними класами, освітніх округів. На даний час в області функціонує 13 гімназій, 8 ліцеїв, 1 колегіум, 78 навчально-виховних комплексів та 293 ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Запорукою оптимального структурування процесу інноваційних змін в освіті області стала система освітніх округів, яка формує мережу навчальних закладів. Усього в області у 16 районах створено 108 освітніх округів. Усі напрями профільного навчання забезпечені лише у загальноосвітніх навчальних закладах Березнівського, Радивилівського та Сарненського районів.

Найбільша кількість дітей, охоплених профільним навчанням, у Млинівському (99,8%), Дубенському (96,3%), Корецькому (87,5%), Радивилівському (77,2%), Березівському (76,1%), Зарічненському (70,8%) та Сарненському (68,7%) районах, м. Рівному (76%); найменший відсоток охоплення – у Острозькому (36,3%), Володимирецькому (37,1%), Костопільському (40,9%) та Демидівському (53,3%) районах.

Важлива роль у профільному навчанні належить міжшкільним начально-виробничим комбінатам, оскільки на їх базі діє система профорієнтаційної роботи з учнями, що важливо при професійному самовизначенні, сприяє вмотивованому вибору учнем профілю навчання. Проте в області є потреба в модернізації системи допрофесійного та професійного навчання з метою підготовки кваліфікованих робітників серед учнів старшої школи на базі МНВК та інших ПТНЗ.

Схожі статті