+380673870816 +380673870816

Напередодні сесії облради говорили про програми економічного та соціального розвитку Рівненщини на 2013 рік

Реконструкція дитячих садочків, забезпечення молоді житлом, програми економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2013 рік. Ці та інші питання напередодні сесії Рівненської обласної ради розглядали на черговому засіданні постійної комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та регламенту. 

На порядок денний було винесено понад 30 питань. Розпочали обласні обранці з обговорення програми розвитку місцевого самоврядування на 2013-2017 роки. Цього разу до неї включили чимало проектів на які раніше коштів бракувало. Затвердили також члени постійної комісії і план роботи Рівненської обласної ради на наступний рік.

Микола Яцюк, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради:

- З урахуванням тих програм, які в нас прийняті, по яких необхідно буде заслухати звіти, про виконання цих програм, прогарами строки дії, яких закінчуються необхідно буде розробити нові програми. Також розділ плану роботи передбачає і роботу постійних комісій, роботу президії обласної ради і організаційне забезпечення обласної ради.

Метаморфоз зазнала також і програма економічного та соціального розвитку області на 2012 рік. Корективи затвердили, дали добро і на наступний 2013. Голова постійної комісії з правових питань Степан Молчан зауважив, що програма хороша, однак його насторожує надмірний оптимізм показників на фоні складної економічної ситуації. Проте, як розповів очільник управління економіки краю Ігор Тимошенко, на це є свої підстави.

Ігор Тимошенко, начальник головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА:

- Є певне економічне підгрунтя для цього, оскільки нами проаналізовано в розрізі кожної галузі по підприємствах, по перспективі. Було відповідне опитування, що планується на наступний рік. Я можу сказати, що, до прикладу, по хімічній промисловості, яка є одна з найбільших, на "Рівнеазоті" планується ввести в експлуатацію агрегат з виробництва неконцентрованої азотної кислоти, потужністю 120 тисяч тонн на рік.

Зокрема розглянули і програму будівництва, реконструкції дошкільних навчальних закладів на наступні 5 років. Сьогодні дитячі садочки відвідує близько 42 % малюків, ще 8 тисяч дітлахів перебуває на черзі. Тому нині, підкреслив головний архітектор області Олександр Карачанський, вкрай необхідно навести лад у цій сфері.

Олександр Карачанський, головний архітектор області головного управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА:

- Передбачається будівництво та реконструкція 108 об’єктів. Кожен район, кожне місто надали свої пропозиції, вони враховані у цій програмі, розподілено будівництво на 5 років відповідно. Загальна сума, яка потрібна для будівництва - 439 мільйонів 213 тисяч гривень.

Про те, що потрібно реконструювати дитячі садочки мова не йшла, однак посперечатися варто над тим питанням, хто цим буде займатися.

Степан Молчан, голова постійної комісії обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та регламенту:

- Дитячих садочків для реконструкції є дуже багато, і тут в мене більше викликає питання про те, хто реконструює ці дитячі садочки і які наслідки такої реконструкції. Адже ми бачимо, що школа в Будеражі, яка була збудована і реконструйована, через місяць часу були певні проблеми з якістю тих виконаних робіт, коли були тріщини.

Не забули під час комісії і про молоді сім’ї. Для них у наступні 5 років планують збудувати 19 тисяч квадратних метрів житла. Також погодили і зміни до обласної цільової програми реформування системи закладів для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Відтак статуси змінять Спеціальний дошкільний дитячий будинок Рівненської обласної ради та Вербська загальноосвітня школа-інтернат. Викликано це наступним.

Петро Коржевський. в.о. начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- Зокрема по Рівненському спеціальному дошкільному дитячому будинку, він має мало статусних дітей, але дітей понад 30%, які мають складні вади розвитку. В Ясениничах є навчально-реабілітаційний центр, який переповнений вдвічі. Ми там плануємо зараз відкрити додаткову групу, проте і в місті таких дітей багато, тому маємо створити умови.

Також розглянули і чимало інших питань. Зокрема говорили про спорт, програму розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці і внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік. Що із погоджених питань отримає підтримку більшості депутатського корпусу стане відомо 21 грудня під час сесійного засідання.

Схожі статті