+380673870816 +380673870816

На Рівненщині презентували "Волинь туристичну" в календарях та у відеороликах

У підземній художній галереї найдревнішого східноєвропейського вишу Острозькій академії зібрались представники обласної влади, туристичного бізнесу, краєзнавці та люди мистецтва задля популяризації нашого краю як туристичного.  

Якщо Рим чи Париж вам не по кишені, то рідна, така доступна та до кінця не вивчена "Волинь туристична", до ваших послуг. З метою пропагування свого цікавого та географічно близького й було презентовано "Волинь туристичну" в календарях та відеороликах, що доповнили мандрівний проект. Перепон для розвитку регіонального туризму ініціатор проекту Олексій Губанов не бачить, головне бажання одних - розвивати, а інших – пізнавати.

Олексій Губанов, ініціатор проекту, заступник голови Рівненської ОДА:

- З одного боку ми маємо дуже великий туристичний потенціал в якості об’єктів та інфраструктури, з іншого боку - транзитний потік потенційних туристів і зрештою ми маємо патріотичних, зацікавлених людей, які б із задоволенням скористалися внутрішнім туризмом, але їм мало пропонують.

Своя святиня – Почаїв, свій оазис природної краси – Шацькі озера, місце накопичення її – Бурштиновий музей, уособлення історичної цінності та здобутків – Пересопниця. Ці та інші місця нашого рідного краю розробники проекту "Волинь туристична" представили у двох промороликах режисера Сергія Фадєєва. Один ліричний, другий – сімейний. Саме так їх характеризують творці та актори.

Якщо вже досить відомій актрисі рівненського облмуздрамтеатру Вікторії грати в проморолику було приємно, легко та звично, то для чотирирічної Ясі ці зйомки стали дебютом. Свій рідний край під час роботи над роликом родина відкрила по-новому.

Вікторія Клєщенко-Пилипчук, актриса:

- По-новому відкрили і треба спочатку подивитись свої місця, а потім, тому краще відкрити для себе спочатку свій край. 

Проморолики – це обличчя, а от календарі – душа та індивідуальність "Туристичної Волині", розповідають ініціатори проекту. Для загалу презентували два календарі, що будуть розповсюджені регіонами держави, перший – це філософські й химерні картини рівненського художника Олександра Гурістюка, в іншому ж оживають портрети жителів Полісся. Від стареньких бабусь, в яких таїться уся вселенська мудрість, до щирих та завжди непередбачуваних як світ дітлахів. Наш край – це не лише визначні місця, а й люди з їх самобутністю, – переконаний художник.

Дмитро Личак, художник:

- Там зовсім інший світ, звідти повертаєшся і ходиш по місту і думаєш, а чого я в місто повернувся і нащо це мені? І люди там інші, вони дуже відрізняються по внутрішньому духу і я сподіваюсь, ви зможете відчути його через картини, подивившись в очі, на посмішки людей, емоції, які будуть викликати ці картини.

Пізнавати своє потрібно, - переконаний і ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Недарма для презентації обрали саме цей найдревніший східноєвропейський виш, українську Мекку, що вже давно славиться своєю історією та здобутками сучасності.

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- Я вам розкажу такий випадок. До нас нещодавно приїздила делегація із Донецька високопоставлених людей і коли вони подивилися академію і побували в ось цій галереї, вони не хотіли від’їжджати. Три години ми проводили для них екскурсію. І вони говорять, що ми їдемо в Рим, Варшаву, хочемо там щось побачити, шукаємо цікавинки, а у нас у своїй державі такі шедеври, про які ми не знали.

А от куди саме помандрувати, як спланувати до найменших подробиць подорож, дослідникам свого краю підкаже сайт проекту "Волинь туристична". Саме тут можна знайти інформацію про основні туристичні напрями, найцікавіші об’єкти та події. Отож перед тим як вирушити у подорож за кордон, подумайте, а чи знаєте ви свою Україну і ті скарби, що у ній донині збереглись.

Схожі статті