+380673870816 +380673870816

Експерти Світового банку високо оцінили роботу України з системою Державного земельного кадастру

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан підкреслив, що темпи робіт надзвичайно високі. Зокрема, керівник банку зазначив, що компоненти Проекту впроваджуються згідно з графіком. Про це повідомила прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Група експертів Світового банку вражена величезним обсягом роботи щодо поліпшення якості даних, які вносяться до системи Державного земельного кадастру. На сьогодні в Україні розроблено концепцію поліпшення якості даних разом з планом заходів з урахуванням коротко-, середньо- та довгострокових пріоритетів.

Ефективно працює система виявлення помилок у даних; ідентифіковані помилки були класифіковані і для кожного району згенеровані звіти про помилки у даних. На практиці методологія виправлення виявлених помилок довела життєздатність. Працівники підрозділів землевпорядної галузі на місцях організовано пройшли навчання з їх виправлення. Крім того, протестовано різні методології та програмні засоби для поліпшення якості даних.

Уряд виділив 30 мільйонів гривень на підтримку реалізації короткострокових заходів щодо поліпшення якості даних. Пройшли пілотні випробування рішення з прискорення сканування, індексації/оцифрування та прив’язки державних актів до кадастрових даних, наявних сьогодні у цифровому форматі. Зараз триває їх розгортання по всій країні. Забезпечено постачання додаткових сканерів, комп’ютерів та серверів. В усіх областях в режимі двох змін скануванням, індексацією та перевіркою відповідних даних займаються 600 спеціалістів.

Кошти Проекту будуть використовуватись для постачання додаткових потужностей із зберігання даних у цифровому архіві. Продуктивність архівування складає 400 тисяч державних актів на день. На сьогодні вже переведені у цифровий формат 10,1 мільйонів із 18 мільйонів державних актів на паперовому носії, з них 8 мільйонів документів вже перевірені і внесені в базу кадастрових даних. Відскановані та проіндексовані державні акти завантажуються в систему кадастру та прив’язуються до індексних кадастрових карт у тому разі, якщо на них позначено номер кадастрової ділянки. Це створює широкі можливості для подальшої автоматизації поліпшення якості даних.

Схожі статті