+380673870816 +380673870816

Перспективи та проблеми розвитку тваринництва в Україні обговорили на Рівненщині

Сільське господарство, а зокрема тваринництво на Рівненщині впевнено набирає обертів. Нині вже вдалося досягнути стабільності, у планах - збільшити поголів’я великої рогатої худоби та вийти на якісно новий рівень. Своїми успіхами та результатами клопіткої роботи сільгоспвиробники краю ділилися і з представниками з інших регіонів. Подивитися, як розвивається тваринництво на Рівненщині приїхав і заступник Міністра з аграрної політики Олександр Сень. 

150 представників з усіх куточків України завітали на Рівненщину, аби обговорити перспективи розвитку тваринництва. Однак перш ніж про щось дискутувати, вирішили на власні очі подивитися, яка ж ситуація у цій сфері в нашому краї. Спочатку делегація завітала до села Іллін, де функціонує молочний комплекс імені Воловікова. І доволі вдало.

Василь Голубінка, генеральний директор ТОВ СГП "Імені Воловікова":

- З тисячі голів наростили сьогодні до 4200 голів. В тому числі 2370 голів корів на кінець року ми будемо мати. На сьогоднішній день ми ситуацію стабілізували і вже чекаємо на віддачу від наших корів.

А далі делегація завітала на сусіднє підприємство "Країна смаку", де виготовляють доволі нетрадиційний для нашої кухні продукт донер-кебаб. Дане виробництво діє лише близько року, тому поки що значними здобутками похвалитися не може.

Андрій Козачук, директор ТОВ "Країна смаку":

- Потужності, на жаль, не зросли, так як ми очікували. Зараз ми виходимо на 11-12 тонн готової продукції в місяць.

Залишивши "Країну смаку" делегація попрямувала до Гощі, де і пройшла запланована Всеукраїнська нарада з питань ситуації в галузі тваринництва. Зокрема на Рівненщині, як розповів перший заступник очільника краю Анатолій Юхименко, за останній рік вдалося значно стабілізувати ситуацію.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Нам вдалося стабілізувати чисельність поголів’я великої рогатої худоби, як у населення, так і в сільгосппідприємствах і ми очікуємо на кінець поточного року невеликий, але приріст великої рогатої худоби і корів.

І хоча ситуація стабільна, однак ще залишилося чимало невирішених проблем.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Найгострішою проблемою залишається відсутність системної і довгострокової підтримки тваринництва як з боку держави, так і з боку обласного бюджету. Ми не можемо забезпечити належним чином свої програми підтримки господарства населення.

Зі свого боку заступник Міністра з агрополітики та продовольства України Олександр Сень зазначив, що нині держава намагається знайти реальні механізми підтримки всіх секторів економіки та зробити тваринництво рентабельним та перспективним.

Олександр Сень, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України:

- В цьому році досягнуто досить серйозних зрушень у тваринництві в сільгосппідприємствах. В першу чергу зросло виробництво молока, нарощення виробництво м’яса, стабілізовано виробництво яєць – на 12 %. Ми маємо зростання всіх видів тваринницької продукції, яка виробляється в Україні.

І це не може не радувати. Загалом поїздкою на Рівненщину заступник Міністра з агрополітики залишився задоволений. Каже, що за рік рівнянам вдалося зробити неможливе. Головне, на думку чиновника, не зупинятися на досягнутому і розвиватися далі.

Схожі статті