+380673870816 +380673870816

У Рівненському центрі планування сім'ї майже трьом тисячам пацієнтів поставили діагноз безпліддя

Безпліддя - страшний діагноз, який за статистикою чує кожна п’ята пара в Україні. На Рівненщині людей, позбавлених щастя батьківства, також чимало. Так, лише у Рівненському обласному центрі планування сім'ї з початку року майже трьом тисячам пацієнтів поставили діагноз безпліддя. 

Проте сучасна наука не стоїть на місці, і вже зараз медики запевняють, що майже кожна пара з таким діагнозом здатна народити власну дитину завдяки новітнім репродуктивним технологіям. Процедура екстракорпорального запліднення допомагає жінці, що з певних причин не може завагітніти, відчути радість материнства. Полягає вона у тому, що яйцеклітина запліднюється поза межами організму. Процес екстракорпорального зачаття довготривалий і не з дешевих. Наразі жителі Рівненщини за допомогою репродуктивних технологій звертаються до столичних фахівців.

Хоча держава і виділяє на це деякі кошти, проте вистачає їх лише на один відсоток бажаючих. Завдяки соціальному проекту мережі клінік репродуктивної медицини "Мать и дитя" під назвою "Право на батьківство: вихід є!" пройти базове обстеження у столичній клініці подружні пари, які проживають в нашому краї, можуть безкоштовно.

Наталія Данкович, генеральний директор мережі клінік "Мать и дитя":

- Ми пропонуємо цей соціальний проект. Він може не давати якихось таких серйозних вказівок для жінок, але вони мають знати, яка в них ситуація. Тут дають експертне заключення спеціалісти, збираючи консиліум. Звертатися дуже легко. Вони телефонують до нас в клініку і знаходять можливість записатися.

Наразі в нашому обласному центрі ведеться активна робота над тим, аби усі медичні послуги, які пов’язані з народженням дітей утворювали один замкнутий цикл.

Роман Шустик, начальник обласного центру планування сім’ї та репродукції людини:

- Було розпорядження по центру репродуктивного здоров’я. Відбулось об’єднання центру планування сім’ї з обласним перинатальним центром, щоб створити одну структуру. Жінка не буде ходити різними установами. Вона прийшла, обстежилась, полікувалась, завагітніла, народила і пішла. Через те створюється перинатальний центр.

Сьогодні точиться чимало дискусій стосовно того чи відрізняються малюки зачаті звичайним шляхом від тих, чиї батьки скористались допоміжними репродуктивними технологіями. Проте попри розповсюджений міф щодо штучного запліднення та "дітей з пробірки" медики наголошують, що цей процес абсолютно природний. З цим погоджуються і мами, які скористалися екстракорпоральним запліднення.

Одна з рівнянок, яка звернулася за допомогою до столичних фахівців, 16 років чекала на появу дитини. Сьогодні ж вона щаслива мама з абсолютно здоровим дитям. Вже у наступному році відділення допоміжних репродуктивних технологій планують відкрити у Рівненському обласному перинатальному центрі. А поки в рамках соціального проекту київської мережі клінік "Мать и дитя" рівняни мають змогу безкоштовно отримати консультації лікаря-експерта, пройти ультразвукове обстеження та оцінити фертильність чоловіка.

Схожі статті