+380673870816 +380673870816

В Україні тривають круглі столи з питань розвитку та реформування трансплантології

В усіх регіонах держави, враховуючи медико-соціальну значимість розвитку трансплантації, тривають наради та круглі столи з питань розвитку та реформування трансплантаційної служби України. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Участь у заходах беруть науковці, громадські діячі, представники засобів масової інформації, благодійних і правозахисних організацій, релігійних конфесій, представники місцевих органів виконавчої влади та правоохоронці. Так, 30 листопада на Херсонщині відбулась конференція за участі заступника начальника управління охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Наталі Марченко, доцента, кандидата медичних наук, Заслуженого лікаря України Зінаїди Лашкул та представників релігійної громади Української Православної Церкви.

За словами Зінаїди Лашкул, сучасна трансплантологія дозволяє надати дієву допомогу багатьом хворим, які раніше були приречені на неминучу смерть або важку інвалідність. Практика вилучення органів для трансплантації у людей, що тільки померли, залишається найбільш поширеною у світі. Всього за 10 років в Україні зроблено трохи більше тисячі трансплантацій, тоді як в сусідніх країнах показники значно вищі. Кількість зроблених операцій з трансплантації в нашій державі - всього 1,1% від необхідних.

Присутні на конференції зазначили, що сьогодні в українському суспільстві спостерігається протистояння щодо трансплантації органів померлих. Тому хворі, що потребують пересадки, виїжджають до інших країн, насамперед, до Білорусі та Росії. Останніми роками, кажуть медики, наша держава фактично інвестує у трансплантологію сусідів, українці виїжджають і платять значні кошти, щоб зробити операції, які рятують їхні життя.

На сьогодні у державі діє Закон України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів". Але досі, за словами лікарів, нерозв’язаним лишається питання здійснення трансплантації від померлих осіб. Оскільки в Україні частина населення неоднозначно ставиться до презумпції згоди на такий вид трансплантації, то передусім, переконані медики, слід підвищити поінформованість суспільства у цьому питанні, а також підготувати відповідних спеціалістів.

Щодо питання, чи дозволяється християнину заповідати свої органи науці, представники священства, які були присутні на конференції, відповіли ствердно, мотивувавши це тим, що віддавати орган – це певне жертовне служіння, прояв любові до ближнього, який хворіє чи потребує допомоги. Це має бути свідомий вибір кожної людини, зазначили служителі Церкви.

Довідково: на сьогодні в Україні роблять сотню пересадок нирок на рік, одну - серця, і 12-14 - печінки. При цьому щороку трансплантації нирки потребують понад 2000 людей, печінки - близько 1000, серця - 500-700. Але отримують їх одиниці. Нині донорами найчастіше стають родичі хворого, але в багатьох випадках через медичні показники їхні органи не придатні.

Схожі статті