+380673870816 +380673870816

На Рівненщині понад 58 тисяч пенсіонерів-інвалідів

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність збільшено. З 1 грудня він становить 884 гривні, тобто на 28 гривень більше. У зв’язку з цим зріс і мінімальний розмір пенсії. Проведено перерахунки надбавок, підвищень, доплат, додаткових пенсій, розміри яких визначаються від того ж самого прожиткового мінімуму. Проте, чи покращать такі зміни матеріальний стан людей, які не мають фізичної можливості працювати та які ще проблеми турбують осіб з особливими потребами, обговорювали і в головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області під час круглого столу. 

На 28 гривень збільшився прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Тепер він становить 884 гривні. Людей з обмеженими можливостями ці надбавки не надто тішать. Кажуть, виживати на такий, хоч і збільшений мінімум, вкрай важко.

Тетяна Войтович, голова Рівненської обласної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів:

- Абсолютно не вистачає. На ці виплати прожити практично неможливо. Якщо тисячу розділити на 30 днів – це тридцять гривень в день. За тридцять гривень прожити і сплатити комунальні послуги, і купити ліки. А в кого є діти, до школи їх відправити. Це неможливо.

Загалом в області нараховується понад 58 тисяч пенсіонерів-інвалідів, 39 тисяч з них отримують пенсію. Середній розмір якої становить 1200 гривень. З 1 грудня підвищення пенсійних виплат отримали люди з обмеженими можливостями, які отримували "мінімалку" по інвалідності, пенсіонери за віком, також зросла надбавка за понаднормовий стаж. На жаль, такий перерахунок не поширився на працюючих пенсіонерів. Свої надбавки вони отримають лише після звільнення з роботи.

Тетяна Панащук, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Відповідно відбулася зміна основного розміру пенсії, зміна доплати за понаднормовий стаж, зміна надбавок і підвищень, які виплачуються від розміру прожиткового мінімуму – це учасникам війни, учасникам бойових дій, інвалідам війни, дітям війни, донорам. Також збільшилася пенсія за особливі заслуги перед Україною. Ця пенсія обраховується в залежності від заслуг у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність.

В цілому у зв’язку із зміною мінімального розміру пенсії видатки в області збільшились на понад 7 мільйонів гривень. У держустанові розповідають, багато чого залежить саме від надходжень до Пенсійного фонду. Нині їх значно скорочує мінімалізація заробітної плати та грошові виплати в конвертах. До прикладу, в області 15 тисяч роботодавців своїм 40 тисячам найманим робітникам виплачують заробітну плату на рівні, або ж навіть нижче мінімальної.

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Для того, щоб платити пенсії, Пенсійному фонду потрібні кошти. Дуже багато скарг звучить, що пенсії маленькі, недостатні. Багато коштів іде на ліки, тому ті розміри пенсії, які нині існують, хотілося, щоб вони були більшими.

Попри все, прожитковий мінімум, хоч на мінімум, проте збільшено і це вже тішить, розповідають люди з обмеженими можливостями. Проте, нарікають, шкода, що про їх проблеми не завжди знають та чують там, де їх можуть вирішити.

Схожі статті