+380673870816 +380673870816

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами відкрили у Рівному

Ще декілька тижнів тому у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами кипіли ремонтні роботи. Поспішали його керівники, аби приурочити відкриття центру до Дня інваліда. 

У нашому місті навчатися та всебічно розвиватися діти з особливими потребами мають змогу у дитячому садочку "Пагінець" та спеціалізованій школі "Особлива дитина". Аби цикл навчання був повним представники громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін" вирішили створити у Рівному Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами. Першим кроком на шляху створення якого став пошук даху над головою. У цьому керівникам громадської організації допомогла міська влада. Проте приміщення, яке знаходиться на вулиці Соборній, спочатку знаходилось в доволі занедбаному стані та вимагало чи не капітального ремонту: починаючи від заміни даху і закінчуючи косметичними роботами. Аби не чекати фінансування з міської казни у спілці інвалідів почали ремонтні роботи власним коштом. Так, до Великодніх свят у "Передзвоні" власноруч готували сувеніри на відповідну тематику, аби потім продати їх під час благодійного розпродажу.

Марія Косинcька, голова громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін":

- Ми можемо якимось поробками, подаруночками, благодійними акціями для нашого центру ці кошти залучити на облаштування майстерень.

Також у громадській організації залучилися і підтримкою благодійників.

Лариса Зелінська, ініціатор створення центру:

- Наш бізнес нас підтримав. На усі наші прохання, відмовила лише одна організація. А так всі йшли на зустріч. Дуже багато матеріалів нам надали безкоштовно.

Тож за декілька тижнів до запланованого відкриття у центрі розгорнулися ремонтні роботи. На них міська влада виділила 140 тисяч гривень. Проте ці кошти через проблеми зі столичним казначейством нараховані були лише на папері. Фактично ж будівельні роботи проводилися авансом.

Олександр Гусарчук, представник будівельної компанії:

- Ми не могли стояти осторонь, коли люди працювали самостійно, докладали свої зусилля. Ми будівельники. Тому керівництвом компанії було прийняте рішення виконати роботи з оздоблення, замінити вікна.

В свою чергу міська влада, що з самого початку створення центру підтримала цю громадську ініціативу і надалі буде опікуватися спеціалізованим закладом, запевнив міський голова Рівного.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- На наступний рік ми зробимо благоустрій території, придбаємо меблі. Ми зробили автономну котельню. Це вільна їхня територія.

Допомагали ж робити ремонт у Центрі соціально-психологічної реабілітації і самі батьки його майбутніх вихованців. Адже вони як ніхто зацікавлені в його якнайшвидшому відкритті. Нині на навчання до центру подано більше півсотні заяв.

Юра закінчив "Особливу дитину". Нині хлопець не може приховати радощів від того, що нарешті у нашому місті з’явився подібний заклад.

Юрій Шміль, вихованець спеціалізованої школи "Особлива дитина":

- Це наш заклад. Тут можна займатися, є багато друзів. Ми в 2007 році закінчили "Особливу дитину" і нам не було де займатися. То тепер маємо своє приміщення, зробили ремонт.

Тож якщо мати непохитну віру у те, що справа, яку ти робиш є правильною та потрібною, то вас неодмінно спіткає успіх, - переконані у центрі. Поступово, але наполегливо представники громадської організації планують працювати над його розбудовою. І вже в майбутньому зробити його комунальним закладом з фаховими педагогами.

Схожі статті