+380673870816 +380673870816

Державна політика у сфері протидії ВІЛ/СНІДу здійснюється на засадах розширення комплексності послуг

За рік Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань виконала низку пріоритетних завдань, серед яких досить принциповим є укріплення партнерських відносин держави та громадськості, забезпечення міжсекторальної координації та принципу комплексності виконання заходів загальнодержавної програми. Про це повідомила Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Упродовж цього року значно розширено можливості доступу до діагностики ВІЛ-інфекції. Так, нормативно врегульовано діяльність мобільних амбулаторій та мобільних пунктів, які здійснюють консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Починаючи з 2008 було зафіксовано майже 163 тисячі візитів представників уразливих груп.

Значним здобутком у лікуванні ВІЛ-інфекції/СНІДу є збільшення кількості пацієнтів, які отримують життєво необхідну антиретровірусну терапію. На кінець цього року держава планує охопити лікуванням 48 тисяч пацієнтів, що удвічі більше, ніж у минулому році. Таким чином, 96% хворих отримують терапію за державний кошт.

Завершено процедуру закупівлі антиретровірусних препаратів відповідно до заявок регіонів. Під час проведення тендерних процедур вдалося досягти економії коштів у розмірі близько 15,1 мільйонів гривень, що спрямовані на закупівлю АРВ-препаратів та 7,09 мільйонів, спрямованих на придбання тест-систем. Завдяки успішним переговорам МОЗ із фармацевтичними компаніями лікуванням додатково охоплено1800 пацієнтів. Крім того, будуть придбані препарати для лікування опортуністичних інфекціїй у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей на загальну суму 9,3 мільйона гривень.

Слід зазначити, що цьогоріч вартість препаратів у порівнянні з минулим роком знизилася на 17%, а на деякі брендові ліки - є зниження цін до 25%. Загалом же за останні 6 років вартість АРВ-препаратів зменшилася у 4-5 разів.

Станом на сьогодні в Україні налічується закладів охорони здоров’я, які надають послуги з консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію: обласних – 25, міських - 2 (Київський та Севастопольський) центрів СНІДу та міських (обласного підпорядкування) центрів СНІДу - 15; лабораторій з діагностики ВІЛ-інфекції – 102. Працює 761 кабінет "Довіра", з яких: самостійні підрозділи – 288; на базі КІЗІв та інших кабінетів закладів охорони здоров’я – 473.

Схожі статті