+380673870816 +380673870816

У Волинській області у достатній кількості виробляється цукру та борошна

Як поінформував на обласній нараді начальник головного управління економіки ОДА Олександр Блащук, за 10 місяців поточного року вироблено 24,2 тисячі тонн борошна та 58,3 тис. т бурякового цукру. За підсумками року очікується виробити 90-95 тисяч тонн цукру (при річному фонді споживання 39 тисяч тонн) та понад 30 тисяч тонн борошна. Оптово-відпускна ціна вагового цукру становить 4,91-5,00 гривень та борошна вищого ґатунку – 3,10 гривень. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.

Обласні фахівці здійснили моніторинг цін на борошно та цукор у Камінь-Каширському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському, Старовижівському, Шацькому, а також 2-х сільських радах Луцького районів (Маяківської та Липинської). За його результатами, споживчий ринок у містах, селищах міського типу насичений цими товарами в ширшому асортименті, ніж у сільській місцевості, де вибір значно вужчий.

Цукор місцевого виробника краще представлений, ніж борошно. Сільський ринок ним заповнений, в основному, за цінами від 5,50 до 7 грн/кг. У той же час, у торгових закладах Камінь-Каширського району, зокрема на території Воєгощанської та Стобихівської сільських рад його ціна 7,58 – 7,50 грн/кг. Це - ціна за фасований цукор, але в покупця немає вибору, тому що ваговий цукор тут відсутній. У с. Пульмо Шацького району ціна 1 кг вагового цукру становить 7 грн/кг та фасованого борошна (виробник з Кіровоградської обл.) - 5 грн/ кг, у с. Самійличі цього ж району – вагове борошно торгової марки "Літа" (м. Рівне) по 4 грн та фасоване - 5 грн/кг. У Пулемець ціна вагового борошна з Черкаської області - 5 грн/ кг, а вагове борошно місцевих виробників відсутнє, хоча його ціна значно нижча. У селі Світязь ваговий цукор реалізується по 6,60 грн/кг , фасований – по 7,20 грн, вагове борошно відсутнє. У Маяках Луцького району - споживачу пропонується лише фасоване борошно: херсонське – 4,20 грн/кг, білоцерківське – 5,34 грн/кг та тернопільське – 5,12 грн/кг (5-кг фасовка). Відсутній вибір у покупця на борошно у торговій мережі сільських рад Маневицького району: Прилісненській, Старосільській та

Старочорторийській, де вартість кілограма борошна не менше 5 гривень.
Така ситуація обурила голову облдержадміністрації Бориса Клімчука, адже продукція місцевого виробника є якісною та значно дешевшою. Основними виробниками реалізації борошна в області є: ТзОВ “Волинь-зерно-продукт”, ДП "Луцький комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України, ДП Державної акціонерної компанії "Хліб України" Володимир-Волинський комбінат хлібопродуктів, а також цукру - Гнідавський та Іваничівський цукрові заводи.

За результатами моніторингу підготують відповідне доручення голови облдержадміністрації керівникам районів щодо врегулювання ситуації, яка склалась на ринку борошна та цукру в вищезазначених північних районах краю.
Довідково: загалом цінова ситуація в області стабільна. З початку року спостерігалися дефляційні процеси. Так, за січень - жовтень рівень інфляції - 99%, по Україні – 99,7%. Зокрема, ціна цукру в жовтні до грудня ц.р. зменшилася на 15,1%, борошна – на 2,8%.

Схожі статті