+380673870816 +380673870816

Рівненський центр зайнятості допомагає працевлаштуватися людям з особливими потребами

Понад дев’ять сотень людей з інвалідністю звернулись за послугами до Рівненського обласного центру зайнятості за січень – жовтень поточного року, в результаті кожен третій був працевлаштований. 

Його робочий день триває з 8 до 16. І кожні дві години перерва 15 хвилин. Віктор Гордійович працює на підприємстві, основний вид діяльності якого – переробка соняшникової олії. Друга група інвалідності чоловікові аж ніяк не заважає в роботі. Переконує і радіє, що має можливість працювати. Проте й розповідає, що без підтримки державної структури, себто центру зайнятості, роботу нині знайти не так вже й легко.

Віктор Юсин, налагоджувач обладнання ТзОВ "Радема":

- Ну, я зі свого досвіду знаю, що не дуже просто, багато відмовляється людей. Інвалідність інвалідністю, а ще ж вік. Подивляться, що тобі за 50 років та вже й говорити не хочуть. Ну, а тут начебто нормально з приводу цього.

Олія тут нагадує сонячне світло залите в пластикові пляшки. На підприємстві трудяться близько 5 десятків працівників, троє з яких - люди з особливими потребами працевлаштовані центром зайнятості. Нині ведеться набір ще двох таких працівників. Адже у своєму працелюбстві вони не поступаються іншим, фізично здоровим.

Богдан Бобик, головний інженер ТзОВ "Радема":

- Люди є люди, всіх варто забезпечувати роботою. Всіх, кого ми прийняли на роботу вчаться і справляються з роботою. Керівництво, в тому числі і я, задоволені цією роботою. Тому я рахую, що варто людей забезпечувати роботою.

А ось на цьому підприємстві в руках майстрів метал набуває нової форми та зовсім іншого естетичного вигляду. Тут займаються виготовленням огорож, конструкцій зупинок, а також кованих виробів. Із 11 працівників, семеро - люди з інвалідністю. Результати їх праці рівняни мають змогу бачити ледь не щодня на вулицях нашого міста. Також цікаво те, що працевлаштовувати людей з обмеженими можливостями вигідно, - констатують роботодавці. До прикладу, на цьому підприємстві за минулий рік створили 4 додаткові робочі місця за рахунок безповоротної фінансової допомоги з Фонду соціального захисту інвалідів.

Віктор Ільчук, заступник директора Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

- Опрацювавши плани, намалювавши перспективу, врахувавши енергійність і молодий ентузіазм керівника, виділили кошти на створення чотирьох робочих місць, завдяки цьому це підприємство закупило 4 станки і це дало змогу працевлаштувати інвалідів на новостворені робочі місця. Це станки повністю автоматизовані, через це і громадянам з вадами здоров’я полегшені умови праці.

Загалом, в області налічується понад дві з половиною тисячі підприємств, де так чи інакше задіяні люди з обмеженими можливостями. З кожним роком динаміка працевлаштування таких осіб зростає. Відтак, за січень – жовтень поточного року до служби зайнятості області звернулося понад дев’ять сотень осіб з інвалідністю, в результаті кожен третій отримав роботу.

Тетяна Новорок, заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості:

- Мені приємно говорити про те, що майже п’ятсот осіб у цьому році ми працевлаштували. Сто вісімдесят осіб, які звернулися, були скеровані на перепідготовку та підвищення кваліфікації і після цього змогли знайти своє місце праці. Більше двохсот були залучені до тимчасової зайнятості, тобто громадських робіт, 80 чоловік працевлаштували на дотаційні робочі місця. І більше двадцяти чоловік отримали одноразову виплату і самі забезпечили себе певним робочим місцем.

Індивідуальний підхід до кожної соціально вразливої людини, - ось головне правило успішного влаштування на роботу, - запевняють в центрі зайнятості. Допомагають у досягненні усіх цілей й регулярні тренінги, семінари, ярмарки, де роботодавці знайомляться з потенційними працівниками, а ті, в свою чергу, налагоджують корисні зв’язки. До того ж нові професії у центрі зайнятості відкривають та презентують для дітей та молоді з особливими потребами. Залучившись підтримкою громадської організації "Спілка інвалідів з дитинства "Передзвін".

Марія Косинська, голова громадської організації "Спілка інвалідів з дитинства "Передзвін":

- Цікаво дуже, дякуємо центру зайнятості, що нам запропонували такий майстер-клас і допомагають нашій організації, діткам, мамам вийти в світ. Показати всім, що не сидіть вдома, приєднуйтесь і будемо працювати.

Допомагати тим, хто потребує соціального захисту та кому важко конкурувати на ринку праці, - одне із завдань Рівненського центру зайнятості, з яким тут, схоже, наразі впоралися.

Схожі статті