+380673870816 +380673870816

Експерти з усієї України обговорили питання експертизи за "інтелектуальними" порушеннями

В умовах широкого використання всесвітньої мережі Інтернет, глобальної інформатизації суспільства, розширення сфери застосування комп’ютерної техніки справжнім лихом сьогодення, у тому числі й для України, стало протиправне використання новітніх інформаційних технологій. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Правоохоронці постійно ведуть боротьбу з «інтелектуальними» зловмисниками, діяльність яких з кожним роком набуває все ширших масштабів. Насамперед, це стосується злочинів, пов’язаних із несанкціонованим втручанням в роботу ЕОМ, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж, а також підробкою платіжних документів, розкраданням коштів, фальсифікацією банківських рахунків тощо.

Комп’ютерні "генії" нерідко ведуть атаки на вебсайти і сервери електронної пошти, розповсюджують через Інтернет порнографічні матеріали та ін. Саме обговоренню зазначених проблем і був присвячений науково-практичний захід, організований за ініціативи Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

22–23 листопада 2012 року у конференційному залі будинку відпочинку "Пуща-Водиця" МВС України було проведено семінар-нараду працівників Експертної служби МВС України за темою "Проблемні питання комп’ютерно-технічної експертизи і експертизи об’єктів інтелектуальної власності та шляхи їх вирішення".

У семінар-нараді взяли участь працівники ДНДЕКЦ МВС України і територіальних підрозділів Експертної служби МВС України, фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України і Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, представники Української Антипіратської Асоціації (IFPI), викладачі Харківського національного університету внутрішніх справ – загалом близько 70 осіб.

Учасники заходу обговорили питання, пов’язані з особливостями дослідження нових об’єктів комп’ютерно-технічної експертизи та мобільних телефонів, захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності, що порушені в мережі Інтернет, розробкою програмних засобів для автоматизованого опису файлів тощо.

Важливе значення учасниками заходу було приділено питанню організації роботи в регіональних експертних підрозділах, особливо за умов недостатнього кадрового забезпечення та значного навантаження експертів за відповідними напрямами. Так, тільки 2011 року фахівцями Експертної служби МВС України було проведено 4 512 комп’ютерно-технічних експертиз і досліджень, що дало змогу дослідити 62 658 об’єктів, а також 1 911 експертиз у сфері інтелектуальної власності, під час яких було досліджено понад 1 мільйон об’єктів! Причому, цей значний обсяг експертної роботи, який має постійні тенденції до зростання, на сьогодні забезпечують менше сотні фахівців з комп’ютерно-технічних досліджень і досліджень об’єктів інтелектуальної власності.

Отже, результати дводенної роботи визначили шляхи подолання існуючих проблем, напрями роботи з удосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності, а також продемонстрували корисність і необхідність подальшої співпраці фахівців різних відомств, установ і навчальних закладів.

Схожі статті