+380673870816 +380673870816

Більшість рівнянок не наважуються зізнатися, що їх б’ють чоловіки

25 листопада відзначали Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Сьогодні це найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті. Тому миритися з цим не варто. 

Б’є – значить любить. Саме такими словами тривалий час пані Оксана виправдовувала знущання з боку свого чоловіка.

Оксана:

- Такого я навіть своєму ворогу побажати не хочу. Ти віриш людині, ти віриш в її почуття, а тут він так починає з тобою поводитися. Він робить тобі такі неприємні сюрпризи. В першу чергу мені було соромно перед батьками, оскільки я привела його у нашу сім’ю, а тут він мене почав бити.

Зрештою, розповідає Оксана, їй терпець увірвався і вона вирішила поставити крапку у цій історії та розлучилася із своїм горе-чоловіком. Однак сьогодні багато жінок, які зазнали насильства не те що не наважуються розірвати шлюб, а й навіть бояться поділитися наболілим. Причин цьому чимало.

Лариса Гунько, голова правління громадської організації "Чайка":

- Це напряму пов’язано з тим, що жінка залежна фінансово. Житлові питання дуже велику роль грають, тому що жінки дуже часто говорять, що вони і раді піти, але їм немає куди з дітьми. Вони фінансово залежні.

Терпіти ж насилля з боку чоловіка не варто, закликає голова правління громадської організації "Чайка" Лариса Гунько. Сьогодні вона радить жертвам знущання не грати у мовчанку і звернутися за допомогою.

Лариса Гунько, голова правління громадської організації "Чайка":

- Ми намагаємося жінкам надати все ж таки максимально ефективну допомогу у випадках насильства у сім’ї, яка полягає у наданні юридичної консультації, правового супроводу, емоційної, психологічної підтримки, соціального супроводу, надання тимчасового притулку. Ну, тобто максимально наблизити жінок до вирішення цієї проблеми.

Сьогодні в Україні насильство у сім’ї стає страшною нормою життя. Останнім часом, за словами правоохоронців, до нього вдаються не лише чоловіки, а й жінки, а подекуди навіть і діти.

Олексій Лозян, начальник управління громадської безпеки УМВС України у Рівненській області:

- Якщо подивитися по статистиці, то на даний час таких правопорушників більше 4 тисяч. Це адміністративних правопорушень і особа в таких випадках притягується до адміністративної відповідальності. Тут в нас передбачено штраф, якщо вона вперше скоїла подібне правопорушення протягом року, якщо повторює (а таких нині 1600), то тут окрім штрафу є і адміністративні арешти.

Сьогодні і правоохоронці, і працівники соціальних служб не втомлюються нагадувати жінкам, що вони мають власні права та не повинні терпіти насилля. Власне, нині на теренах нашої держави проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти гендерного насильства", метою якої і є висвітлення усіх граней цієї вельми делікатної справи.

Схожі статті