+380673870816 +380673870816

52 волинські школи – у мережі Національного пілотного проекту "Відкритий світ"

52 волинські школи – у мережі Національного пілотного проекту "Відкритий світ". Нагадаємо, цей проект – один із 11-ти, затверджених Президентом України у 2010 році як пріоритет соціально-економічного розвитку країни. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.

Передбачається, що Державне агенство з інвестицій та управління національними проектами України підготує технічну документацію та економічне обгрунтування програми, відповідно до якої в Україні буде реалізована освітня мережа на основі технологій зв'язку 4G. Планується створити електронні бази знань та освітні програми для середньої школи. Вибірка - директори, заучі, класні керівники, учні, їх батьки та вчителі 7 класу.

Цьогоріч у рамках проекту в області для усіх координаторів та тренерів шкіл-учасників відбулося навчання на базі лабораторії інформатики Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Тренери шкіл здійснили підготовку вчителів до проведення уроків з використанням сучасних мультимедійних освітніх ресурсів. Здійснена апробація сайту проекту «Відкритий світ» http://www.ow.org.ua/.

Також вчителями 7-мих класів пілотних шкіл проведено уроки з 12 предметів (українська мова, українська література, англійська мова, історія України, всесвітня історія, алгебра, геометрія, фізика, хімія, географія, біологія, основи здоров'я) з використанням інтерактивних засобів у навчально-виховному процесі. Проводилось анкетування учителів щодо володіння та впровадження ІКТ, використання допоміжних електронних освітніх ресурсів ЕОП, оцінки якості уроків та його елементів, розміщених в освітньому середовищі "Відкритий світ".

Реалізація проекту "Відкритий світ" запланована на чотири роки, відтак, 2012-й був підготовчим, наступні три роки – практичне його провадження. Фінансування відбуватиметься за формою державно-приватного партнерства.

Насамперед ефект від втілення проекту матиме система освіти, адже учні з будь-якого регіону України матимуть швидкісний доступ до мультимедійних уроків, отримують доступ до міжнародних освітніх програм та інформаційних баз. Крім того, проект дозволить не тільки уніфікувати систему оцінювання знань, але й зробити її на єдиній україномовній платформі. Важливим стане і те, що батьки зможуть спостерігати за навчанням дитини у режимі онлайн.

Схожі статті