Протитуберкульозні лікарні Рівненщини одержали обладнання на понад півмільйона гривень

В область надійшов черговий транш медапаратури в рамках співпраці з Фондом Ріната Ахметова "Розвиток України". Його отримав не лише обласний протитуберкульозний диспансер, а й Зірненський заклад Березнівського району та Страшівсвський Сарненського. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Завдяки підписаному Меморандуму вдається осучаснити апаратуру, на якій діагностували туберкульоз ще з радянських часів. Натомість німецьке потужне обладнання вартістю 516 тисяч гривень дозволить вирощувати мікобактерії при спеціальній температурі в рази швидше, а отже діагностувати недугу оперативніше.

Тим часом, тублікарні очікують на комплектуючі дистилятори, повідомив гендиректор ТМО "Фтизіатрія" Ростислав Рожанський. А найсуттєвішим переоснащенням стане американський апарат, який дозволить діагностувати туберкульоз вже за 2 години. Це високотехнологічне оснащення Рівненщина також отримає в рамках співпраці з Фондом Ріната Ахметова "Розвиток України". Його вже отримали регіони, в яких ситуація із туберкульозом найкритичніша.

Водночас в нашій області спостерігається позитивна тенденція – захворювання серед дітей знизилося в 3,5 раза, а серед дорослих – на 10-15 відсотків. Із такими показниками Рівненщина піднялася на сьоме місце всеукраїнського рейтингу, будучи свого часу в аутсайдерах.

Довідково: Лабораторії протитуберкульозних закладів Рівненщини під час першого траншу отримали медобладнання на 1 мільйон 200 тисяч гривень. Нині їх переоснастили ще на 516 тисяч гривень. Відтак, час на діагностику вдалося скоротити з 2 місяців до 8-10 днів. А оперативне виявлення недуги є запорукою ефективного та менш затратного лікування, констатують медики. Адже на медикаменти хворого з ранньою формою туберкульозу витрачають 3-4 тисячі бюджетних гривень, а для пацієнтів із запущеними формами доводиться закуповувати медикаменти на 25-30 тисяч гривень із держказни.

Переглядів: 924
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту