Відшкодування ПДВ "автоматом" потенційно можуть отримувати вп'ятеро більше платників, ніж зараз

З початку року в автоматичному режимі платникам податків відшкодовано майже 20 мільйонів гривень податку на додану вартість. Це понад 50 відсотків від загального обсягу відшкодування. Про це повідомила прес-служба Державної податкової служби.

За допомогою автоматичного відшкодування бюджетну компенсацію своєчасно отримали понад 480 платників, що представляють провідні галузі національної економіки: будівельну, гірничо-металургійну, машинобудування, суднобудування, електротехнічну галузь, енергетику, легку та хімічну промисловості, сільське господарство, торгівлю тощо.

Водночас, як зазначають аналітики податкової, кількість претендентів на автоматичну компенсацію могла б бути значно більшою. Головною перешкодою на шляху до цього є низький рівень середньої заробітної плати на підприємствах. Відповідно до вимог для претендентів на отримання автоматичного відшкодування ПДВ, середня зарплата має перевищувати мінімальний рівень не менш ніж у 2,5 рази. За результатами опрацювання декларацій за вересень, цьому критерію не відповідають майже 1,4 тисяч платників.

Крім того, 257 платників мають розбіжності між власним податковим кредитом та податковими зобов’язаннями своїх контрагентів, 46 платників – податковий борг, а 30 – не знаходяться за місцем реєстрації або перебувають у стадії банкрутства.
Усунення цих та інших причин підприємствами, які подають заявки на відшкодування податку на додану вартість, збільшило б кількість користувачів "автомату" щонайменше у 5 разів.

Переглядів: 974
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту