+380673870816 +380673870816

Працівники ДАІ разом з благодійниками подарували школярам Рівного світловідбивачі

За 10 місяців цього року на Рівненщині за участю дітей трапилося 56 ДТП, в яких 16 дітлахів загинуло. Чимало дорожньо-транспортних пригод із травмуванням дітей трапляються у темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги. Аби зменшити таку сумну статистику в країнах Європи вже давно практикують дитячий одяг зі світловідбиваючими елементами. 

В Україні ж далеко не у кожного школяра на ранці чи одязі є подібні вставки. Тому працівники ВДАІ Рівненщини разом з благодійниками провели у НВК №2 акцію "Приліпи світловідбивач - збережи життя", в рамках якої діткам вкотре нагадали про Правила дорожнього руху та подарували світловідбиваючі наліпки.

Представники Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця" разом із працівниками Державтоінспекції завітали до НВК №2, аби роздати малечі світловідбиваючі наліпки, або як їх ще називають флікери. Флі́кери - це маленькі значки або наліпки, які можна розмістити на рюкзаку, куртці, руці або джинсах, а також на взутті. Вони відбивають світло в темряві і допомагають побачити пішохода в нічний час. При їзді з ближнім світлом людину можна помітити на відстані 25 - 30 метрів, а якщо у людини є флікер, то вона збільшується до 130 - 140 метрів. А водій, що їде в машині з включеним дальнім світлом, може побачити флікер з відстані 400 метрів. Тому подібні наклейки просто необхідні для школярів.

Світлана Марко, старший державтоінспектор з профілактичної роботи ВДАІ УМВС в Рівненській області:

- Ось дивіться, які світлоповертаючі елементи ми сьогодні клеїли на портфелі діток. Якщо дитинка йде в темну пору доби з такою наклейкою, навіть на неосвітленому відрізку дороги, то водій побачить її здалеку. Водій побачивши дитину розуміє, що потрібно зменшити швидкість, а дитинка собі перейде дорогу і далі може рухатись.

Благодійники з подібною акцією планують відвідати також чимало сільських шкіл, на кожну з яких вони готують приблизно по півтисячі флікерів. Адже дитячий травматизм на дорогах - явище якому не місце в цивілізованій країні.

Юрек Конєк, представник Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця":

- Одна справа збирати гроші на лікування дітей, а інша справа допомагати, аби діти не потрапляли до лікарні. На мою думку, це є важливіше. Знаєте, в Україні на дорогах гине в 6 разів більше людей, аніж у Польщі. В цьому є вина і водіїв, що не вмикають світло.

Третьокласники Максим та Саша з флікерами вже знайомі. Діти розповіли, що мають чимало одягу зі світловідбиваючими елементами. Адже розуміють, що подібна наклейка може врятувати їхнє життя.

Максим Волошин та Олександра Шевченко, учні НВК №2:

- Щоб бачив водій здалеку пішохода, щоб його не збити і ніхто не постраждав. Вже, наприклад, зимою коли ми йдемо, то раніше темніє і нас може збити машина.

Проте жоден флікер не здатен врятувати життя дитини, якщо вона буде грубо нехтувати Правилами дорожнього руху. Тому у НВК №2 ще з першого класу дітей вчать основам безпеки на дорозі.

Андрій Нагорний, директор НВК №2:

- Батьки привівши дитину до школи, вони мають бути певні, що дитина прийде жива і здорова додому. Ми з першого класу проводимо заняття "Дорога додому, дорога до школи". Ми знайомимо дітей з маршрутами як вони проходять до школи і зі школи.

Загалом як організатори акції, так і самі школярі залишилися задоволеними від зустрічі. Тим паче, що останні у подарунок отримали цікаві та напрочуд корисні подарунки. За що, певна річ, були дуже вдячні.

Схожі статті