Рибалок та орендарів водойм на Рівненщині просять прорубувати ополонки

Рибалок та орендарів водойм на Рівненщині просять прорубувати ополонки
Зазвичай в таку пору як зараз, виникає загроза задухи риби у водоймах. Таке явище трапляється через утворення великої товщі льоду та снігу на ньому, через що різко зменшується кількість води й не відбувається насичення киснем води, який потрібен для життя мікроскопічних водоростей, котрі в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень.

Коли ж ці процеси не відбуваються, то й виникають процеси задухи, які загрожують загибелі водних біоресурсів. Ознаки задухи дуже прості: скупчення великої кількості риби в ополонках та неприємний запах з зводи.

Способи боротьби з задухою насправді дуже прості. Достатньо лише  прорубувати ополонки на водоймах, переміщувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем, перекачувати воду через повітря з однієї ополонки в іншу насосами та помпами. Можна також зчистити сніг з льоду на більшій по можливості площі водойм. Пробиті ополонки необхідно на ніч вкривати очеретом, щоб гази, які утворюються в процесі гниття, вільно виходили з води в атмосферу. Ці прості дії забезпечать водним жителям спокійне перебування у водоймі в зимовий період аж до скресання криги. Тому висловлюємо прохання не бути байдужими й брати участь у збереженні водних біоресурсів нашої області.

Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області  звертається до кожного з рибалок, до орендарів водних об’єктів, до громадських організацій та товариств природоохоронного спрямування стежити за ходом зимівлі риби.  Про явища задухи просимо повідомляти за телефоном «гарячої лінії» Рівненського рибоохоронного патруля  (0362) 63-39-32 або (093) 263-39-32.
Переглядів: 731
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту