+380673870816 +380673870816

Науковці спрогнозували, коли COVID-19 в Україні піде на спад

Дослідження на основі середньострокового прогнозу вказують на початок переходу до фази повільного згасання пандемії COVID-19 з початку червня 2020 року. Про це йдеться в інформації Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» при КПІ ім. Ігоря Сікорського.

За даними науковців, пандемія коронавірусу в Україні протягом останніх трьох місяців пройшла фазу щоденного зростання (початок березня – кінець квітня 2020 року), фазу стабілізації – протягом другої половини квітня-травня на рівні плато 400-500 нових інфікованих за день (за виключенням окремих сплесків, які суттєво не впливали на загальну тенденцію), а з кінця травня 2020 року намітилася тенденція повільного згасання пандемії, коли кількість щоденно видужалих людей, все частіше, почала перевищувати кількість щоденно інфікованих.

Затяжний, півторамісячний характер другої фази розповсюдження хвороби вчені пояснюють низьким рівнем дотримання карантину населенням України (піша і автомобільна мобільність українців в 1,5-3 рази перевищувала відповідні показники найбільш вражених хворобою країн Європи), необережним ставленням до виконання релігійних обрядів протягом весняних святкових днів, недостатньою якістю і кількістю медичних послуг.

В різних регіонах і населених пунктах України спостерігалася також значна нерівномірність приросту інфікованих людей. Він коливався від 1 хворого на 10.000 осіб на Сході і Півночі України до 22 хворих на 10.000 осіб в Західних і Центральних регіонах України. В результаті цього, станом на кінець травня 5 областей України і м. Київ виявилися не готовими до послаблення карантинних заходів.

31 травня, команда проєкту «Форсайт COVID-19» оприлюднила нові короткострокові і середньострокові прогнози поширення хвороби в розрізі регіонів країни і України в цілому. На найближчі 6 днів вчені передбачають лінійний, повільно-спадний характер розвитку пандемії в Україні з рівнем плато 300-450 нових інфікованих на день на фоні окремих сплесків. Після чого кількість щоденно інфікованих ймовірно буде ставати стійко нижчою за кількість щоденно видужалих людей. Схожа тенденція може відслідковуватися і в м. Києві.


Схожі статті