+380673870816 +380673870816

Поради лікарів, як пережити спеку у місті

Як уберегти здоров’я від негативного впливу спеки

Цьогоріч літо по-справжньому спекотне. Середня температура повітря по області становить +28 градусів, а це на 5-10 градусів вище норми. І хоча синоптики прогнозують поступовий спад температури, проте нині від гарячого літа "постраждало" вже чимало рівнян.

Останні декілька тижнів у Рівному справжня Африка. Подекуди стовпчик термометра сягає позначки +35. Синоптики стверджують, востаннє така висока температура була зафіксована у 1959 році.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології:

-Спека, яка зараз є на території Рівненської області викликана тим, що на території Західної України панує повітря тропічного походження. Воно надходить до нас з Північної Африки. Максимальна температура повітря – 35 градусів зафіксована 8 липня.

Для рівнян така спека – справжнє випробування. Медики вважають її вкрай небезпечною. Аби уберегти своє здоров´я радять дотримуватися низки нескладних правил

Наталія Горбатюк , завідувач кардіологічним диспансерно-поліклінічним відділенням РОКЛ:

-Основне в такі погодні умови намагатися приблизно з 11 години і до 6 години вечора не виходити з дому. Краще, звичайно, знаходитися в кондиціонованих приміщеннях . Одяг має бути легкий вільний і бажано світлого кольору з натуральних тканин. В спекотні дні треба пити у великій кількості та стільки скільки хочеться. Це має бути прохолодна вода чи якийсь узвар або несолодкий і не газований напій

Наталія Горбатюк додає, у спеку варто завжди носити з собою певні медичні препарати. Навіть якщо ви почуваєтесь здоровим і повним сил, можливо, саме ваші ліки допоможуть комусь іншому. У випадку ж, якщо ви належите до категорії людей , які страждають на захворювання серцево-судинної системи, то виходити без ліків на вулицю - ризикована справа.

Наталія Горбатюк , завідувач кардіологічним диспансерно-поліклінічним відділенням РОКЛ:

-Обов’язково підтримувати контакт зі своїм лікуючим лікарем – кардіологом. Як правило, у всіх хронічних хворих є його телефон. Це 5 хвилин. Зателефонував і запитав, що робити і як робити.

Як рятуються від спеки рівняни і чи дотримуються вони подібних рекомендацій ми вирішили поцікавитися і у них самих

-Старалася пити побільше води, носити більш простий одяг, не синтетику. Ну і вдома, звичайно, вмикала кондиціонери, а якщо доводилося десь виходити, то старалася якомога швидше повернутися додому.

-Частіше милася в душі. Охолоджувалася.

-Менше руху і все.

Синоптики обіцяють, природній порятунок прийде не раніше 12 липня. Прогнозують зниження температури повітря та дощі. Тож чекати бажаної прохолоди залишилось вже недовго.

Схожі статті