+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Як рівняни реагують на безвізовий режим? (ВІДЕО)

Безвіз уже в червні? Очікування, чи розчарування? У Рівненській міграційній службі люди масово ринулись виготовляти біометричні паспорти, адже, це основна перепустка до безвізового режиму. Чи так воно насправді? І чого чекати нам від вільних кордонів.

Понад 7 тисяч громадян  звернулося за біометричним паспортом до Рівненської міграційної служби з початку року. Кількість ця рекордна для управління обласної ДМС, розповідає очільниця. 

Та громадянам потрібно знати більше про умови безвізового режиму, кажуть фахівці. Кордони відкриваються не для всіх, а для тих, хто прямує до Європи з діловою, туристичною, або сімейною метою. Тому, жорсткий контроль на кордоні ніхто не відміняє.

Лілія Драпчинська, керівник Рівненської обласної міграційної служби:

- Тобто, якщо у вас заброньований готель в Парижі і є запрошення, звісно, вас пропустять по біометричному паспорту. Якщо ви забронювали на одну добу хостел під Варшавою, то в прикордонників виникає підозра, що ви трудовий мігрант, ви їдете шукати роботу і вас повернуть. Безвіз - це саме для подорожуючих, для відпочиваючих.

Політологи розповідають, безвізовий режим має як свої перспективи, так і загрози. Наприклад, країна-агресор може скористатися нашим вільним доступом.

Віталій Лебедюк, політолог:

- Я підозрюю, що можуть бути зловживання з Російської сторони. В нас є багато непідконтрольних територій  і злочинці можуть робити негативний імідж у Європі. Тим більше. ми знаємо, які зараз теракти відбуваються в Європейському союзі.

Що ж до перспектив, то це, безумовно, обмін досвідом. Українці зможуть більше подорожувати і порівнювати. Психологічно це робить нас відкритішими для Європи, додає ентузіазму рухатися далі. Єдине, за що непокояться  політологи, - матеріальний стан більшості громадян стане на перешкоді для виїзду за кордон. А бажання українців нелегально заробити може зіпсувати репутацію.

Віталій Лебедюк, політолог:

- Тут не треба забувати, що це є право ЄС , яке вони нам надали, вони можуть його забрати. Забрати у випадку, якщо українці будуть зловживати. Що можуть вимагати від українців на кордоні - це мета візиту. А друге - це ,чи буде у нас фінансова платоспроможність. Це класика жанру, або наші бронювання готелів, чи маємо достатньо коштів на картці, чи хто може нас профінансувати за кордоном.

Рівняни ж безвізовому режиму радіють. Більшість бачить перспективи, меншість вважає - це нічого не змінить.

- Напевно, нічого. Для простих українців, для заможних людей – це можливість поїхати на відпочинок, для середнього класу щось змінить, а для більшості українців, напевно, нічого.

- Для багатьох українців, які не мали можливості купити візу за 35 євро - це буде бонусом, на ці гроші на вихідних можна кудись поїхати. Я думаю, що це клас.

Але, політологи радять українцям не потопати в радісній ейфорії, а думати, як  з користю, без шкоди для репутації  країни,  використати  право на безвіз.  На це  маємо час, адже безвізовий режим для України ще потребує схвалення від ради Міністрів Європейського союзу. На їх вердикт очікуємо в середині червня.

Схожі статті