+380673870816 +380673870816

Рівненський інститут Київського університету права зібрав поважних гостей на ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію

Безліч науковців, практиків та студентів зібралися в Рівненському інституті Київського університету права Національної академії наук України аби взяти участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні". 

Цьогоріч вже традиційну науково-практичну конференцію "Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні" Київський університет права Національної академії наук України провів на базі Рівненського інституту Київського університету права НАН України. Цей захід відбувається вже втретє, втім у нашому місті така конференція пройшла уперше. Адже одним із головних пріоритетів університету є розбудова територіально відокремлених структурних підрозділів, яким і є Рівненський інститут права НАН України. 

Ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький розповів, що це втілюється у життя завдяки проведенню науково-практичних конференцій, різноманітних форумів та залучаючи до цих процесів як теоретиків права, практикуючих юристів, професорсько-викладацький склад, так і молодих вчених та студентів. Основною ж метою цієї конференції стало обговорення актуальних питань, які стосуються правотворення в нашій країні.

Юрій Бошицький, ректор Київського університету права НАН України:

- Перш за все, це безліч питань в галузі приватного права, публічного права. Це і обговорення зарубіжного досвіду правотворення в наших країнах-сусідах, в тих країнах, де наш Київський університет права має свої партнерські зв’язки. Це Угорщина, Словаччина, Польща, Німеччина, Австрія. Ми намагаємося об'єднати навколо наукових проблем в галузі правотворення не тільки наших фахівців, а й залучити до обговорення фахівців з-за кордону.

Робота науково-практичної конференції проходила у формі пленарного та секційного засідань, під час проведення яких піднімалися актуальні проблеми сучасного правотворення в Україні. Проректор з наукової роботи Київського університету права Національної академії наук України Олена Чернецька, яка також взяла активну участь у заході, розповіла в результаті чого виникла конференція.

Олена Чернецька, проректор з наукової роботи Київського університету права НАН України:

- Три роки назад, коли в Україні розпочалися активні процеси щодо конституційної реформи, судової і адміністративно-судової реформи. Саме це і зумовило введення цієї теми до Всеукраїнської науково-практичної конференції і вже третій рік поспіль вона абсолютно не втрачає своєї актуальності, а навпаки актуалізується.

Участь у конференції також взяли представники місцевої влади, вітчизняні науковці та практики у галузі права, а також професор права з Університету Каліфорнії. Втім, найбільше цей захід чекали студенти вишу. Адже для них - це безцінний досвід та можливість вкотре відшліфувати свою майстерність і перевірити власні знання.

Олена Мельник, заступник керуючого справами Рівненського інституту КУП НАН з науково-педагогічної діяльності:

 - Це надзвичайно важливо для студентів. Адже вони переймаються цим досвідом, дивляться на фахівців, науковців і практиків, дивляться як вони переймаються юридичними проблемами в країні, юридичною освітою. Тематика конференції надзвичайно різноманітна. У нас багато секцій, тому студенти теж власними силами пробують виступати. 

Студент четвертого курсу юридичного факультету Андрій Крутень цього дня представляв доповідь на тему: "Актуальні проблеми впровадження у справах про адміністративні правопорушення". Юнак зізнався, що пов’язав своє майбутнє із юриспруденцією, бо завжди мріяв допомагати людям вирішувати їх проблеми.

Андрій Крутень, студент 4 курсу, учасник науково-практичної конференції:

 - Основною темою моєї доповіді є оскарження справ про адміністративні правопорушення після апеляційного перегляду. Відповідно, я хочу дати пропозицію, щоб дані справи оскаржувалися в касаційному порядку. У вищому спеціалізованому суді з цивільних і кримінальних справ.

Традиція проведення науково-практичної конференції не зникне, так запевнив ректор вишу. Надалі вона також проводитиметься у Рівненському інституті Київського університету права Національної академії наук України, адже концепція діяльності інституту побудована на примноженні наукового потенціалу України та зближенні юридичної освіти і фундаментальних теоретичних досліджень у галузі права.

Схожі статті