+380673870816 +380673870816

Вперше у Рівному обрали лауреата мистецької премії імені Георгія Косміаді

У Рівному преміальний град. Нещодавно за свій літературний талант визнання міста отримав Євген Шморгун, нині відоме й ім’я лауреата міської премії у галузі образотворчого мистецтва імені Георгія Косміаді. Переможця обрали достроково під час першого засідання спеціальної комісії. Серед трьох претендентів лише він набрав достатню кількість голосів, аби пройти до наступного туру. Відтак сенсу проводити фінальне таємне голосування вже не було. 

Лауреата мистецької премії імені Георгія Косміаді у Рівному обирають вперше. На звання найкращого митця міста претендувало троє кандидатів: два художники – Костянтин Литвин і Дмитро Личак та авторський колектив скульпторів – Володимир Стасюк і брати Андрій й Володимир Сухорські. Однак у першому турі обговорення члени спеціальної комісії двох претендентів відразу відсіяли. Такий поворот подій неабияк засмутив Галину Кульчинську.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Мені особисто дивно, що не були допущені Дмитро Личак та колектив скульпторів пам’ятників, автори пам’ятника Пересопницькому Євангелію. Ви бачили результати голосування? Ну, таке от буває. Мені шкода.

Відтак автоматично лауреатом мистецької премії став нині вже покійний Костянтин Литвин. Його кандидатуру висунула Рівненська обласна організація Національної спілки художників України.

Тетяна Лукашевич, голова Рівненської обласної організації Національної спілки художників України:

- 15 років, як його не стало. 75 років від дня народження. І ми вирішили, що таким чином можна буде відзначити його ювілей і віддати йому данину.

Костянтин Литвин був дуже талановитим художником, відтак кращої кандидатури на отримання першої мистецької премії просто не знайти, - резюмує пані Тетяна.

Тетяна Лукашевич, голова Рівненської обласної організації Національної спілки художників України:

- Це дійсно художник дуже високого рівня. Пройшов певний час і його син перебирав увесь архів і ми ще раз подивилися на ті роботи. А там сотні, сотні робіт, яких ми просто не бачили, які художник вважав, що це просто підготовчий матеріал до його робіт, але кожна робота є закінченою перлиною.

Вручать мистецьку премію та 5 тисяч гривень 22 березня рідним пана Литвина. Подейкують, що на урочистості має приїхати з Німеччини і донька Георгія Косміаді.

Схожі статті